e24cloud uruchamia usługę serwerów w chmurze w kolejnym centrum danych

informacja prasowa 30-11-2013, 11:32

Swoboda podczas tworzenia serwerów w chmurze oznacza nie tylko dowolność konfiguracji mocy obliczeniowej i pamięci RAM. Teraz decydujesz również o tym, gdzie ma być zlokalizowany Twój serwer. W e24cloud, jak nigdzie indziej, każdy element konfiguracji jest w Twoich rękach.

Wolność wyboru!

Serwery w chmurze e24cloud oferują̨ rzeczywistą infrastrukturę̨ IT na żądanie, której każdy elementem użytkownik może dobierać wg uznania. Moc obliczeniowa wyrażona w core’ach, wielkość pamięci RAM, system operacyjny, dodatkowy dysk twardy - wszystko to jest do Twojej dyspozycji w rozliczeniu godzinowym, bez konieczności długotrwałych umów czy wpłat minimalnych.

Ale to nie koniec. W efekcie pracy zespołu R&D, korzystając z e24cloud i tworząc serwer w chmurze, użytkownik może również zdecydować gdzie ma być zlokalizowany.

Poznań, Warszawa, Frankfurt!

Elastyczność jaką oferują̨ serwery chmurze e24cloud nie była dotąd dostępna na rynku. Jej dostępność to efekt ponad 2 lat prac nad stworzeniem własnego software’u i infrastruktury hardware’owej. Jedną z jej zalet jest mobilność, pozwalającą marce na szybkie i bezproblemowe wdrożenia usług w kolejnych centrach danych. W efekcie klienci e24cloud w Niemczech, Czechach i Holandii wkrótce będą̨ mogli korzystać z elastyczności serwerów w chmurze zlokalizowanych w tamtejszych centrach danych.

Rozproszenie geograficzne!

Każda chmura obliczeniowa pracuje w oparciu o centrum danych, które stanowi fizyczne zaplecze jej infrastruktury. e24cloud dotąd oddało do dyspozycji klientów jedno z najlepszych centrum danych w Polsce - zlokalizowane w Poznaniu Beyond.pl Data Center. Teraz do listy dołączyły zasoby w centrum danych PLIX w Warszawie. Poszczególne elementy serwera w chmurze Klient dobiera korzystając z intuicyjnego panelu. Teraz można znaleźć w nim kolejną opcję do wyboru. Menu „Lokalizacja” zawiera obecnie dwa centra danych - w Poznaniu i Warszawie, i zgodnie ze strategią marki systematycznie się rozwija.

Elastyczność i bezpieczeństwo!

Możliwość wyboru miejsca lokalizacji chmury obliczeniowej jest w zgodzie z wymogiem NIST, definiującą chmury obliczeniowe jako infrastrukturę̨ dającą̨ swobodę̨ w zakresie alokacji zasobów i ich elastyczności. Nowa opcja menu oznacza też poziom bezpieczeństwo, który gwarantować może tylko infrastruktura rozproszona geograficzne. To również nowe możliwości konfiguracji opartej o dwie i więcej lokalizacji. „Kolejna lokalizacja e24cloud to większa innowacyjność usług oferowanych klientowi docelowemu przez naszych odbiorców. Cieszy nas, że e24cloud jest tak popularne wśród internetsoftware house, deweloperów i agencji reklamowych. Ciekawostką jest, iż już po niecałych 90 minutach uruchomienia usługi w warszawskim data center mieliśmy pierwszego klienta i to z… Ukrainy” – mówi Rafał Roszak, dyrektor marketingu e24cloud.

 

e24cloud to pierwsza polska publiczna chmura obliczeniowa. W modelu Infrastriktura jako Usługa dostarcza serwery w chmurze, rozliczanej tylko za wykorzystane zasoby. Marka oferuje stabilne, bezpieczne rozwiązania cloud computing dla Twoich projektów IT, w 100% spójne z AWS i realizowane w europejskich centrach danych. 

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytaćRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.