Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

e-Urząd teraz także przez ING Bank Śląski. Jego klienci mogą założyć Profil Zaufany w 100% online

12-12-2016, 09:05

Profil Zaufany jest niezbędny by załatwiać sprawy urzędowe przez internet. Można go wyrobić bez chodzenia do urzędu, za pośrednictwem e-banku. ING Bank Śląski udostępnił tę usługę w ubiegły piątek.

Jeśli chcesz załatwiać sprawy urzędowe przez internet to potrzebujesz tzw. Profilu Zaufanego (in. eGO). Opisywaliśmy już w Dzienniku Internautów w jaki sposób założyć Profil Zaufany i do czego może on posłużyć. Wspominaliśmy też, że Profil Zaufany można założyć bez chodzenia do urzędu, ale to wymaga skorzystania z pośrednictwa e-bankowości. Początkowo zakładanie Profilu Zaufanego w tym trybie oferował tylko bank PKO BP

e-Urząd także przez ING

Od ubiegłego piątku - czyli 9 grudnia - możliwość założenia Profilu Zaufanego przez e-bankowość oferuje takę ING Bank Śląski. Jeśli jesteście klientami tego banku i rozważacie założenie Proflu Zaufanego, radzimy wam zapoznać się z naszym tekstem o tym, czym ten profil jest i do czego służy

W celu założenia Profilu Zaufanego przez ING musicie udać się na stronę www.ingbank.pl/profil-zaufany. Na tej stronie znajdziecie przycisk "Załóż Profil Zaufany". 

Profil zaufany w ING

Po kliknięciu w ten przycisk zostaniecie przeniesieni na stronę, na której odpowiadacie czy jesteście już klientem banku. Jeśli tak, klikacie w odpowiedni przycisk i zostajecie przeniesieni na stronę logowania. 

ING - Profil Zaufany

Po zalogowaniu są dwie możliwości. Bank przeniesie was do formularza zakładania profilu albo poinformuje was, że nie posiada wszystkich wymaganych informacji o was. Jedną z takich informacji jest - nie wiem czemu - złożenie oświadczenia o byciu lub niebyciu rezydentem podatkowym w USA. Natychmiast możecie złożyć takie oświadczenie potwierdzając je jednorazowym kodem SMS. Następnie możecie przejść do zakładania Profilu Zaufanego.

Jeśli macie już jakiś Profil Zaufany, bank poinformuje was o tym i udostępni możliwość nadpisania profilu.

 Profil Zaufany

Jeśli nie macie profilu lub zdecydujecie się go nadpisać, ujrzycie formularz, w którym głównie potwierdzacie swoje dane i wyrażacie stosowne zgody. 

Profil Zaufany w ING

ING Bank Śląski ma 4,2 mln klientów detalicznych. Teoretycznie więc tyle właśnie osób mogło zyskać możliwość założenia Profilu Zaufanego w 100% online. 

Po założeniu Profilu Zaufanego będziecie mogli przez internet.

  • złożyć wniosek o dowód osobisty;
  • złożyć wniosek o prawo jazdy lub wtórnik prawa jazdy;
  • złożyć wniosek o EKUZ (europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego);
  • złożyć wniosek o odpis aktu urodzenia, małżeństwa lub zgonu;
  • zarejestrować się w urzędzie pracy;
  • uzyskać indywidualną interpretację podatkową;
  • uzyskać zaświadczenie o niekaralności w formie elektronicznej;
  • zarejestrować firmę przez internet (CEIDG);
  • korzystać z e-usług ZUS. 

W Dzienniku Internautów znajdziecie już wiele tekstów na temat załatwiania spraw urzędowych przez internet. Sukcesywnie będą się pojawiać kolejne, dostosowane do najnowszej wersji państwowych usług. Zobaczcie także:


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Freepik
fot. G Data