E-mail lepszy niż e-reklama

GazetaPrawna.pl 29-12-2010, 10:24

W tym roku rynek e-mail marketingu był warty 100 mln zł, w kolejnych ma rosnąć w tempie 100 proc. Okazało się, że wysyłanie e-maili do użytkowników jest skuteczniejszą formą reklamy niż banery internetowe.

– Nawet 25 proc. użytkowników internetu otwiera otrzymane newslettery, a około 6 proc. klika w linki, które w tych newsletterach się znajdują. Tymczasem klikalność w banery reklamowe nie przekracza 1 proc. – mówi Łukasz Rzewuski, biznes development manager w firmie Sare.

Te wyniki spowodowały, że rośnie liczba firm, które chcą się reklamować za pomocą poczty elektronicznej. GetResponse ma już ponad 2,5 tys. klientów swojej nowej usługi E-mail-Rewolucja.

– Dużą zaletą e-mail marketingu są niskie koszty kampanii. Nie trzeba tu wydawać kilkudziesięciu tysięcy na akcje marketingowe. Dzięki stosunkowo niewielkiemu wkładowi finansowemu możemy dotrzeć do kilkutysięcznej bazy użytkowników – mówi w rozmowie z „DGP” Szymon Grabowski, prezes spółki Implix, właściciela GetResponse.

Za wysyłanie dwóch newsletterów miesięcznie do 100 tys. użytkowników trzeba zapłacić ok. 1,5 tys. zł. Amerykańscy analityków e-mail marketingu wyliczyli, że taka inwestycja zwraca się 40-krotnie.

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej w artykule pt. E-mail lepszy niż e-reklama

Daniel Rupiński

gazeta prawna


Następny artykuł » zamknij

Apple pozwana za aplikacje

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag SAREtag reklamatag GetResponsetag e-mail marketing
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy