E-hulajnogi za 9 zł na Amazon? Kolejny pomysł na wyciąganie pieniędzy

28-07-2021, 10:36

Przestępcy reklamują na Facebooku hulajnogi za 9 zł, które rzekomo można kupić na Amazon. Jeśli się na bierzesz na ten trick, możesz nawet co miesiąc tracić niemałe pieniądze.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Podany w reklamie link kieruje na stronę, która wymaga podania danych osobowych oraz danych do karty płatniczej. Jeśli zostawisz tam swoje dane, zostanie uruchomiona płatna subskrypcja, która co miesiąc może kosztować Cię nawet kilkaset złotych.

Korzystając z internetu warto cały czas mieć się na baczności. Jeśli trafisz na niewiarygodnie atrakcyjną okazję, to istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że jest to jakaś forma oszustwa. Najbezpieczniej w takiej sytuacji zrezygnować z zakupu. Jeśli oferta pojawiła się na jednym z portali społecznościowych można taką reklamę zgłosić do operatora serwisu.

Co zrobić, gdy ulegniesz i włączysz w ten sposób niechcianą, płatną subskrypcję?

- Jeżeli już włączymy taką subskrypcję, na samym początku należy wyzerować limity na transakcje internetowe na karcie, której numer podaliśmy oraz ją zastrzec - tłumaczy Mikołaj Kowalski z CyberRescue.

Trzeba również skontaktować się z usługodawcą, u którego została włączona cykliczna opłata i poprosić o jej dezaktywowanie, a także usunięcie wszystkich danych osobowych. Próbujmy również wyegzekwować od usługodawcy zwrot pobranych środków, a przede wszystkim zachować ostrożność, gdy jesteśmy proszeni o podanie danych do karty płatniczej. Warto również skorzystać z usługi chargeback, jeśli oferuje ją dostawca Twojej karty płatniczej.


Źródło: CyberRescue


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać

fot. Xsolla


fot. Geraltfot. HypnoArt


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.