E-booki da się kupić w kioskach Ruchu

27-11-2012, 14:58

W Polsce jeszcze się nie zdarzało, aby e-księgarnia współpracowała z fizycznymi punktami sprzedaży. Ruch i Nexto mają do tego jednak świetne warunki.

Nexto.pl we współpracy ze swoim głównym inwestorem RUCH S.A. przygotowało specjalną akcję świąteczną, która jest jednocześnie próbą sił w nowej formie sprzedaży. W jej ramach  sprzedawane będą e-booki, książki papierowe, czytniki, tablety i wiele innych. Wszystkie na platformie www.okazje.nexto.pl oraz w kioskach RUCH w całej Polsce.

E-book niczym doładowanie do telefonu

To chyba pierwszy raz, gdy dystrybucja ebooków zachodzi poprzez fizyczne punkty sprzedaży. Jeśli klient zechce kupić e-booka w kiosku, drukowany jest specjalny kod na wzór doładowań do telefonów, który klient w łatwy sposób aktywuje przez stronę internetową lub dedykowaną aplikację mobilną Nexto Reader.

Dodatkowo wszystkie produkty z oferty można zamówić online na stronie www.okazje.nexto.pl, a następnie odebrać w wybranym przez siebie kiosku RUCH-u, nie płacąc za przesyłkę.

Niewątpliwie e-booki będą się dobrze prezentować w nowych kioskach, takich jak ten.

kiosk - zdjęcie

Sonda
E-booki w kioskach ruchu będą się sprzedawać?
  • tak
  • z początku nie, ale potem tak
  • nie
  • trudno powiedzieć
wyniki  komentarze

Oferta pilotażowa

Akcja świąteczna jest projektem pilotażowym, który daje ciekawe możliwości nie tylko Ruchowi i Nexto, ale także wydawcom i producentom. Obecna promocja trwa od 26.11.2012 do 07.01.2013 lub do wyczerpania zapasów.

Szczerze powiedziawszy, sprzedaż cyfrowych dóbr w zwykłych sklepach nie powinna nas dziwić, skoro możemy kupić doładowania telefonów lub gazety z płytami CD/DVD. Prędzej czy później e-booki powinny przejść na podobny etap, a jedynym problemem jest osiągnięcie porozumienia między siecią sklepów i dostawcą cyfrowych treści. Miejmy nadzieje, że w przyszłości coś podobnego będą robić nie tylko Ruch i Nexto.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy