Dziennikarz Money.pl z prestiżową nagrodą

10-06-2011, 23:12

Kapituła prestiżowej nagrody im. Władysława Grabskiego wyróżniła Macieja Czujko, dziennikarza Money.pl. W kategorii Dziennikarstwo Internetowe został on doceniony za tekst „Zbudowaliśmy kapitalizm na kapitaliku spod materaca”.

Nagrodę im. Władysława Grabskiego przyznaje Narodowy Bank Polski. Honoruje nią dziennikarzy, którzy przyczyniają się do lepszego zrozumienia gospodarki rynkowej. W tym roku najlepszy tekst realizujący w ten sposób misję dziennikarską, który opublikowany został w internecie, napisał dziennikarz Money.pl.

>> Czytaj też: Zdobywca nagrody Goya w areszcie za piractwo

Reportaż Macieja Czujko opowiada o przemianach gospodarczych z początku lat 90, kiedy to Polacy na rodzinnych oszczędnościach budowali wolny rynek.

- Kraje Zachodu budowały swój kapitał przez wieki. My swój zaledwie w kilka lat. Wystarczyły nam do tego zaskórniaki babć, pożyczki od stryjów i dwudziestodolarówki upychane w paczkach ze Stanów. Mieliśmy trochę drobnych, inicjatywę i kredyt zaufania do Leszka Balcerowicza - pisze autor reportażu, który od trzech lat jest redaktorem Money.pl, a wcześniej pracował w Polska The Times.

Laureaci nagrody im. W. Grabskiego w 2011 r.

  • Laureatem Nagrody Głównej został Adam Grzeszak z Polityki za artykuł „Z czego żyje Polak”.
  • Redakcja tygodnika Polityka otrzymała też Nagrodę Honorową prezesa NBP.
  • Wyróżnienie w kategorii Prasa ogólnopolska i agencje prasowe otrzymał Grzegorz Siemiończyk z Gazety Giełdy Parkiet za artykuł „Lepiej zapobiegać niż zamiatać”.
  • Wyróżnienie w kategorii Prasa regionalna i lokalna otrzymał Jacek Stachiewicz - dziennikarz związany z rzeszowską prasą, aktualnie piszący dla Karpackiego Przeglądu Gospodarczego - za artykuł „Czy europejskie pieniądze napędzają Podkarpacie”.
  • W kategorii Rozgłośnie radiowe wyróżnienie otrzymał Wiktor Legowicz z redakcji Programu Trzeciego Polskiego Radia za materiał „Euranet - bardzo ważny problem europejski”.
  • W kategorii Telewizje ogólnopolskie i regionalne laureatem wyróżnienia została Brygida Forsztęga-Kmiecik - autorka reportaży realizowanych dla katowickiego ośrodka TVP - za reportaż „Wygrać emeryturę”.

Nagrodzony reportaż Macieja Czujko znajduje się pod adresem: www.money.pl


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930