Dziennikarz Money.pl z prestiżową nagrodą

10-06-2011, 23:12

Kapituła prestiżowej nagrody im. Władysława Grabskiego wyróżniła Macieja Czujko, dziennikarza Money.pl. W kategorii Dziennikarstwo Internetowe został on doceniony za tekst „Zbudowaliśmy kapitalizm na kapitaliku spod materaca”.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Nagrodę im. Władysława Grabskiego przyznaje Narodowy Bank Polski. Honoruje nią dziennikarzy, którzy przyczyniają się do lepszego zrozumienia gospodarki rynkowej. W tym roku najlepszy tekst realizujący w ten sposób misję dziennikarską, który opublikowany został w internecie, napisał dziennikarz Money.pl.

>> Czytaj też: Zdobywca nagrody Goya w areszcie za piractwo

Reportaż Macieja Czujko opowiada o przemianach gospodarczych z początku lat 90, kiedy to Polacy na rodzinnych oszczędnościach budowali wolny rynek.

- Kraje Zachodu budowały swój kapitał przez wieki. My swój zaledwie w kilka lat. Wystarczyły nam do tego zaskórniaki babć, pożyczki od stryjów i dwudziestodolarówki upychane w paczkach ze Stanów. Mieliśmy trochę drobnych, inicjatywę i kredyt zaufania do Leszka Balcerowicza - pisze autor reportażu, który od trzech lat jest redaktorem Money.pl, a wcześniej pracował w Polska The Times.

Laureaci nagrody im. W. Grabskiego w 2011 r.

  • Laureatem Nagrody Głównej został Adam Grzeszak z Polityki za artykuł „Z czego żyje Polak”.
  • Redakcja tygodnika Polityka otrzymała też Nagrodę Honorową prezesa NBP.
  • Wyróżnienie w kategorii Prasa ogólnopolska i agencje prasowe otrzymał Grzegorz Siemiończyk z Gazety Giełdy Parkiet za artykuł „Lepiej zapobiegać niż zamiatać”.
  • Wyróżnienie w kategorii Prasa regionalna i lokalna otrzymał Jacek Stachiewicz - dziennikarz związany z rzeszowską prasą, aktualnie piszący dla Karpackiego Przeglądu Gospodarczego - za artykuł „Czy europejskie pieniądze napędzają Podkarpacie”.
  • W kategorii Rozgłośnie radiowe wyróżnienie otrzymał Wiktor Legowicz z redakcji Programu Trzeciego Polskiego Radia za materiał „Euranet - bardzo ważny problem europejski”.
  • W kategorii Telewizje ogólnopolskie i regionalne laureatem wyróżnienia została Brygida Forsztęga-Kmiecik - autorka reportaży realizowanych dla katowickiego ośrodka TVP - za reportaż „Wygrać emeryturę”.

Nagrodzony reportaż Macieja Czujko znajduje się pod adresem: www.money.plSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.