Dzień Darmowej Dostawy rozruszał polskich e-konsumentów

14-12-2014, 18:27

Black Friday? Cyber Monday? Polaków takie inicjatywy nie zachęcają do zakupów. Według Czytelników Dziennika Internautów, którzy wypowiadali się na ten temat w mediach społecznościowych, zniżki oferowane z tej okazji przez polskie e-sklepy nie są zbyt atrakcyjne. Za to w Dzień Darmowej Dostawy liczba złożonych zamówień wzrosła w tym roku ponad trzykrotnie (w porównaniu do wyników osiągniętych poprzedniego dnia).

Dzień Darmowej Dostawy został zorganizowany 2 grudnia. Uczestniczące w akcji e-sklepy oferowały wtedy bezpłatne dostarczenie zakupionych przedmiotów, niezależnie od wartości zamówienia, sposobu płatności i wybranej metody dostawy. Z najnowszej analizy firmy Gemius wynika, że w sklepach tych złożono ponad trzykrotnie więcej zamówień niż dzień wcześniej:

Dzień Darmowej Dostawy: ponad trzykrotny wzrost liczby zamówień

W analizie uwzględniono 820 e-sklepów objętych badaniem gemiusShopMonitor. W tym roku odbyła się już piąta edycja Dnia Darmowej Dostawy i z pewnością można powiedzieć, że dotychczas to ona odniosła największy sukces. Można też z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć, że w kolejnych latach popularność tej promocji będzie rosnąć - komentuje Mateusz Gordon, ekspert od e-commerce firmy Gemius.

Sklepy biorące udział w DDD odnotowały poza tym większą liczbę wizyt w porównaniu do wyników osiągniętych przez sprzedawców, którzy w akcji nie uczestniczyli - widać to na kolejnym wykresie:

Dzień Darmowej Dostawy: 29 proc. więcej wizyt w e-sklepach

Czarny Piątek (ang. Black Friday) i Cyber Poniedziałek (ang. Cyber Monday) wypadają na tym tle słabo. Według firmy Gemius nie odnotowano w te dni - odpowiednio 28 listopada i 1 grudnia - znacznych zmian w liczbie składanych zamówień.

Czytaj także: Jak zrobić bezpieczne zakupy świąteczne w sieci


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy