Jak planujemy święta w internecie - infografika

11-12-2014, 22:46

Polscy internauci coraz częściej posiłkują się internetem podczas planowania świąt Bożego Narodzenia. Zaczynają jeszcze w listopadzie, intensyfikując swoje działania w grudniu.

Firma SEMSTORM przeprowadziła badanie w wyszukiwarce Google, które miało ustalić, jak Polacy podchodzą do przygotowania świąt. Zanim jednak pokażemy przesłaną nam infografikę, chcielibyśmy przypomnieć, że w okresie przedświątecznym wzmaga się też aktywność internetowych przestępców, którzy podszywają się pod firmy i instytucje, aby pozyskać poufne dane użytkowników. Dlatego warto wiedzieć, jak rozpoznać fałszywą stronę internetową oraz phishingowe wiadomości, które w tym okresie mogą trafić do naszej skrzynki pocztowej.

Aby uniknąć rozczarowań, zawsze warto sprawdzić wiarygodność e-sklepu, w którym chcemy dokonać zakupu. Ta zasada dotyczy zarówno polskich, jak i zagranicznych sprzedawców. Jeżeli mamy wątpliwości co do tego, czy dany przedsiębiorca faktycznie prowadzi działalność w innym kraju Unii Europejskiej, możemy skontaktować się z doradcą prawnym Europejskiego Centrum Konsumenckiego w Polsce, który pomoże to ustalić (dyżur pn.–pt. w godz. 10.00–14.00 pod nr tel. 22 55 60 118, można też napisać maila na adres info@konsument.gov.pl). Udzielane porady są bezpłatne.

Jak planujemy święta w internecie - infografika


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy