Dzień Bezpiecznego Internetu i konkurs

10-02-2009, 14:01

10 lutego 2009 po raz piąty w Polsce obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Został on ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu "Safer Internet". W tym roku dzień ten poświęcony jest przemocy rówieśniczej w sieci. Przy okazji DBI zapraszamy wszystkich Czytelników do udziału w konkursie Dziennika Internautów i firmy Kaspersky Lab na wyznaczenie 5 podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z internetu.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) organizowany jest w Polsce przez Fundację Dzieci Niczyje oraz NASK, realizatorów unijnego projektu Saferinternet.pl.

Profilaktyka cyberprzemocy oraz promocja oferty pomocowej Helpline.org.pl (0-800-100-100) są przedmiotem oferty edukacyjnej, która udostępniana jest organizatorom lokalnych obchodów DBI na stronie www.dzieckowsieci.pl oraz kampanii medialnej, która w Dniu Bezpiecznego Internetu rusza w kilku stacjach telewizyjnych, m.in. w TVP oraz TVN.

Ponadto w ramach międzynarodowych obchodów DBI 10 lutego pod adresem www.sidfair.org otwarta zostanie wirtualna wystawa multimedialnych materiałów edukacyjnych na temat bezpieczeństwa w internecie, wypracowanych przez organizacje z różnych krajów. Znajdą się tam także materiały edukacyjne powstałe w ramach projektu Saferinternet.pl.

Jeśli chodzi o wydarzenia w dniu 10 lutego, w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie (ul. Dobra 56/66, godz. 11.00) odbędzie się konferencja prasowa. W jej programie znajdą się m.in. prezentacje: obchodów DBI 2009 oraz programu Safer Internet w Polsce, badań dotyczących przestępstw wobec dzieci w internecie, zmian legislacyjnych dotyczących bezpieczeństwa dzieci online, kampanii "Kawiarenka Przyjazna Dzieciom" oraz nowej oferty edukacyjnej kampanii "Dziecko w Sieci".

Dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć osobiście, NASK zapewni transmisję na żywo (streaming), która dostępna będzie na stronie Dnia Bezpiecznego Internetu www.dbi.pl.

Nie powinno zabraknąć inicjatyw lokalnych. Jak co roku, organizatorzy DBI w Polsce zachęcają szkoły oraz inne instytucje i organizacje do podejmowania działań edukacyjnych związanych z bezpieczeństwem w sieci. Inicjatywy rejestrować można w serwisie www.dbi.pl do końca lutego 2009 roku. Wśród ich organizatorów rozlosowane zostaną liczne nagrody. Do tej pory zarejestrowano 486 inicjatyw, głównie w szkołach. 

Międzynarodowe obchody Dnia Bezpiecznego Internetu patronatem objęła Viviane Reding, Komisarz ds. Mediów i Społeczeństwa Informacyjnego. W Polsce obchody Dnia Bezpiecznego Internetu zostały objęte honorowym patronatem przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministra Edukacji Narodowej oraz przez Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

KONKURS

kaspersky internet security 2009 - pudełkoZapraszamy Czytelników Dziennika Internautów do udziału w konkursie na opracowanie

"5 Zasad Bezpieczeństwa w Internecie"

Prosimy o nadsyłanie pocztą elektroniczną propozycji 5 podstawowych zasad zapewniających bezpieczne korzystanie z sieci WWW na adres konkurs@di.com.pl

Autorzy trzech najciekawszych spośród nadesłanych zestawów zasad zostaną nagrodzeni programami Kaspersky Internet Security 2009 firmy Kaspersky Lab z licencją na rok użytkowania, a opracowane przez nich zasady zostaną opublikowane na łamach Dziennika Internautów wraz z imieniem i nazwiskiem autorów.

Szczegóły na stronie z regulaminem Konkursu.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.