Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Dzięki Google Now sprawdzisz, co wyszukują znajomi? To wideo sugeruje, że tak

02-12-2013, 14:24

W internecie pojawił się film pokazujący, że dzięki Google Now możesz się dowiedzieć, co wyszukują Twoi znajomi. Nie jest to może wielka sensacja, ale warto to zobaczyć i przemyśleć.

Pewien Czytelnik zwrócił nam uwagę na ciekawy film, opublikowany kilkanaście godzin temu na Vimeo. Jego autorzy przetestowali 2 smartfony należące do znajomych na Google+, ale działające w 2 różnych sieciach. Film ma dowodzić, że wyszukiwanie czegokolwiek na pierwszym smartfonie powoduje podpowiadanie takich samych słów kluczowych na drugim urządzeniu z usługą Google Now.

W pierwszym przykładzie widzimy, jak użytkownik pierwszego telefonu wyszukuje hasło "balony reklamowe". Google Now zasugerowała wyszukiwanie tego hasła drugiemu użytkownikowi, już po wpisaniu kilku liter. Autorzy filmu sprawdzili też kilka innych przykładów (np. "gdzie kupić pistacje").

Film generalnie sugeruje, że dzięki Google Now możesz się dowiedzieć, czego szukają Twoi znajomi. Naszym zdaniem jest to wniosek nieco na wyrost, bo dowiedzenie się czegokolwiek wymaga wpisywania fragmentów fraz wpisywanych przez znajomych i nigdy nie mamy pewności, czy dana fraza faktycznie pochodzi od znajomego. Niemniej problem poruszany w filmie wydaje się ciekawy i uznaliśmy, że dobrze będzie Wam pokazać ten film.

Jak działa wyszukiwanie Google Now w połączeniu z Google Plus ? from w46x on Vimeo.

Sonda
Czy sugestie wyszukiwania zaprezentowane na filmie świadczą o nadmiernym wścibstwie Google?
  • tak
  • raczej tak
  • raczej nie
  • nie
wyniki  komentarze

Ten film może przypominać zwłaszcza o jednym problemie związanym z Google. Ta firma często śledzi nasze poczynania w sieci i może łączyć dane zbierane z różnych usług w sposób nie zawsze przewidywalny dla użytkownika. Teoretycznie wszystko opisane jest w polityce prywatności Google, ale tak naprawdę nawet eksperci mają problemy ze zrozumieniem tej polityki.

Na problem ten zwrócił ostatnio uwagę DPA, holenderski urząd ochrony danych, który stwierdził niezgodność polityki Google z prawem. Warto dowiedzieć się o tym więcej, zaglądając do tekstu pt. Polityka Google narusza prawo ochrony danych - uznał holenderski urząd.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły:

fot. Samsung



fot. HONOR








fot. Freepik