Dynamizm plus wielokanałowość - w kilku zdaniach o ciekawym przejęciu

15-02-2019, 15:53

SumUp, według Inc 5000 najbardziej dynamicznie rozwijająca się spółka w Europie, z końcem stycznia przejęła Shoplo – polską wielokanałową platformę e-commerce. Poznajmy przyczyny tej transakcji.

SumUp w Polsce działa od 2014 r. i od początku rozwija się w dynamicznym tempie, które uległo przyspieszaniu po zmianach w zakresie używania kart płatniczych i uruchomieniu inicjatyw rządowych, takich jak Fundusz Obrotu Bezgotówkowego. Brytyjska spółka w ostatnim czasie podjęła strategiczne decyzje o rozszerzeniu swojego portfolio, które w efekcie doprowadziły do zainteresowania się Shoplo – startupem, który pozwala w szybki sposób rozpocząć sprzedaż online. Platforma oferuje użytkownikom szablony stron oraz prosty edytor drag&drop, dzięki któremu każdy w kilka minut może stworzyć własny sklep internetowy. Narzędzie oferuje przedsiębiorcom także dostęp do innych niezbędnych usług, aby prowadzić biznes online - m.in. logistycznych (wysyłka zagraniczna), finansowych (wystawianie faktur i dokonywanie płatności), marketingowych (czat, kupony rabatowe, kampanie e-mail), a także do sprzedaży wielokanałowej, która jest wyróżnikiem na tle konkurencji. Platforma umożliwia bowiem sprzedaż na wielu różnych platformach – np. eBay, Facebook czy Etsy – za pomocą jednego panelu zarządzania.

Dla polskiej platformy fuzja oznacza możliwości rozwoju, dostęp do nowych rynków i ponad miliona aktywnych sprzedawców, z którymi na co dzień pracuje SumUp. Firmy planują powiększyć zespół w Polsce.

Polska szybko staje się jedną z najbardziej aktywnych scen startupowych w Europie oraz inkubatorem dla przyszłościowych, innowacyjnych pomysłów w dziedzinie technologii internetowych, medycznych i finansowych. Akwizycja Shoplo stanowi potwierdzenie, że nad Wisłą powstają firmy, które cieszą się  dużym zainteresowaniem za granicą.

Źródło: SumUp


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930