Duże zainteresowanie akcjami Facebooka

11-05-2012, 10:55

Zainteresowanie walorami Facebooka jest już teraz większe, niż liczba dostępnych akcji witryny - poinformowała agencja Reuters. Wcześniej spekulowano, że oferta publiczna społecznościowego giganta może się spotkać z niewielkim odzewem.

Już w najbliższych dniach Facebook zadebiutuje na giełdzie, jednak analitycy nie są zgodni co do pierwszych dni społecznościowego giganta na amerykańskim parkiecie. Jedną z bardzo dobrych informacji jest jednak duże zainteresowanie akcjami spółki w ofercie publicznej (zob. ReutersFacebook's IPO already oversubscribed: source).

Czytaj także: Facebook na giełdzie od 17 maja (?)

Facebook zamierza zebrać z giełdy około 10,6 miliarda dolarów, sprzedając ponad 337 milionów swoich akcji po cenie od 28 do 35 dolarów. Wynik taki uda się jednak osiągnąć, tylko gdy zainteresowanie walorami społecznościowej witryny będzie wystarczająco duże. Mały odzew ze strony inwestorów może oznaczać dla Zuckerberga budżet mniejszy o kilka miliardów dolarów.

Sam twórca Facebooka nie wydaje się być jednak przesadnie zaniepokojony odbiorem ze strony inwestorów. Jego codzienny ubiór i niezbyt interesujące przemówienia były niedawno krytykowane przez analityków. Myślę, że to oznaka niedojrzałości. Uważam, że musi sobie zdać sprawę z tego, iż inwestorzy są dla niego teraz bardzo ważni, a on musi okazać im szacunek, gdyż stara się o ich pieniądze - mówił niedawno Michael Pachter z firmy Wedbush Securities.

Wcześniej serwis Bloomberg informował, że zainteresowanie akcjami Facebooka jest niższe niż prognozowano. W tym przypadku zwracano uwagę przede wszystkim na fakt, że przychody społecznościowego giganta nie rosły adekwatnie do liczby przybywających użytkowników, a także rekordowo wysoką wycenę korporacji (zob. Bloomberg, Facebook IPO Said to Get Weaker-Than-Forecast Demand).

Czytaj także: Analitycy zalecają kupno akcji Facebooka


Źródło: Reuters, Bloomberg
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy