Dropbox może mieć w tym roku nawet 100 mln dol. dochodu

22-03-2011, 18:03

Usługa pozwalająca na synchronizację plików między różnymi komputerami oraz urządzeniami przenośnymi świetnie sobie radzi na rynku.

Niedawno wspominaliśmy o Dropboksie w kontekście walki z piractwem. Usługa umożliwia bowiem nie tylko synchronizowanie plików między różnymi urządzeniami, przechowywanie ich w chmurze, ale także udostępnianie innym użytkownikom.

>>Czytaj także: Google inwestuje w witrynę... ułatwiającą pozycjonowanie

Sonda
Korzystasz z Dropboksa?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak informuje Fortune, startup ten generuje już zyski, które w tym roku mogą wynosić nawet 100 milionów dolarów. Szacuje się, że cała usługa pod koniec 2011 r. może być warta 1-2 miliardy dolarów. To świetny wynik jak na witrynę, która od użytkowników nie wymaga płacenia, a także nie serwuje im żadnych reklam.

Wszystko dzięki przemyślanemu modelowi freemium, który zakłada, że użytkownik może bezpłatnie korzystać z 2 GB przestrzeni w chmurze, natomiast za dodatkowe miejsce musi co miesiąc płacić. 

Jak zauważa Business Insider, koszty przechowywania informacji na zdalnych serwerach ciągle spadają, zatem również Dropbox powinien w przyszłości powiększać dostępną za darmo przestrzeń, a także obniżać ceny dodatkowych gigabajtów.

Przyszłość usługi rysuje się bardzo pozytywnie, gdyż jak zauważa Fortune, Dropbox uruchomiony w 2007 roku odnotowuje 10-krotny wzrost rok do roku.

>>Czytaj także: Android najpopularniejszy na samrtfonach w USA


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy