DPTG żąda od TP kolejnego 1,2 mld złotych

15-01-2011, 11:59

Jeszcze nie zakończyło się postępowanie w sprawie pierwszej fazy arbitrażu, a duńska firma już domaga się kolejnych pieniędzy w ramach drugiej części. Dla Telekomunikacji Polskiej jest to niezrozumiałe.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


We wrześniu ubiegłego roku sąd arbitrażowy w Wiedniu orzekł, że Telekomunikacja Polska ma zapłacić duńskiej spółce DPTG kwotę 1,568 mld złotych z tytułu zawartej w 1991 roku umowy. Ponieważ polski telekom nie zgodził się z decyzją, zasądzonej kwoty nie zapłacił. Mimo to firma utworzyła rezerwy na poczet ewentualnej konieczności jej wypłacenia.

Firma na początku grudnia 2010 roku poinformowała w komunikacie prasowym, że złożyła odwołanie od wyroku wiedeńskiego sądu, powołując się na naruszenie wielu procedur w trakcie postępowania. DPTG utrzymuje tymczasem, że już w połowie listopada wysłała do polskiego sądu wniosek o nadanie wyrokowi klauzuli wykonalności.

>> Czytaj więcej: TP odwołuje się od wyroku w sprawie sporu z DPTG

Polski operator poinformował wczoraj w komunikacie prasowym o otrzymaniu od DPTG dokumentów z kolejnymi roszczeniami. Dotyczą one drugiej fazy arbitrażu - mowa jest teraz o kwocie 1,2 mld złotych za okres 2004-2009. Zdaniem TP nie znajduje ona pokrycia w żadnych faktach. Co więcej, ma być także sprzeczna z wcześniejszymi deklaracjami Duńczyków, którzy mówili o kwocie 500 mln złotych.

Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP, dodał ponadto, że niezrozumiała jest decyzja o wszczęciu kolejnego postępowania, skoro pierwsze nie zostało jeszcze zakończone - nie dość, że TP złożyła pozew o unieważnienie decyzji arbitrów do austriackiego sądu, to na rozpatrzenie przed polskim wymiarem sprawiedliwości czeka wniosek o nadanie wykonalności decyzji.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.