Dowiedziała się z Facebooka, że mąż chce ją zabić

09-06-2011, 18:39

Społecznościowa witryna Marka Zuckerberga wykorzystywana jest do bardzo różnych celów. Czasem informacje, które znajdujemy na Facebooku nie napawają jednak optymizmem.

Facebook zaprezentował niedawno funkcję rozpoznawania twarzy, która jednak - wprowadzona bez pytania dla wszystkich użytkowników - nie spotkała się z ciepłym przyjęciem przedstawicieli Unii Europejskiej.

>>Czytaj także: Jak wyłączyć rozpoznawanie twarzy na Facebooku

Sonda
Spotkałeś się z groźbami w serwisach społecznościowych?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Utrata części prywatności nie jest jednak najgorszym, co może nas spotkać na Facebooku. Przekonała się o tym Angela Voelkert, której historię opisuje New York Post. Voelkert rozwodzi się z mężem, zatem jakiś czas temu postanowiła wykorzystać Facebooka do tego, by znaleźć dodatkowe dowody na jego niewierność.

Przygotowała w tym celu fikcyjne konto nazwane Jessica Studebaker, któremu przypisała zdjęcie nastolatki odnalezione w sieci. Jak łatwo się domyślić, następnie dodała swojego męża do znajomych i rozpoczęła wirtualny flirt.

To, co wydarzyło się później, przerosło najśmielsze oczekiwania Voelkert. Jej mąż napisał w rozmowie z fikcyjnym kontem nastolatki: Gdy już nie będzie żyła, nie będę się musiał ukrywać z moimi dziećmi. Mógłbym robić, co bym chciał z moją rodziną, i nie bać się, że ich nigdy więcej nie zobaczę. Powinnaś znaleźć kogoś w swojej szkole. Powinni tam być jacyś ludzie z gangu, którzy by z nią skończyli za 10 tys. dolarów. Mam już dosyć tych jej bzdur.

Fikcyjny profil nastolatki
fot. - Fikcyjny profil nastolatki
Zatrzymany niedługo później przez policję mąż napisał także na Facebooku, że założył jej ukryty nadajnik GPS, by sam mógł ją odnaleźć i zabić. Przekonywał również nastolatkę, że po zakończeniu całej sytuacji powinni razem gdzieś uciec.

>>Czytaj także: Microsoft rozważa stworzenie własnych tabletów z Windows 8


Źródło: New York Post
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930