Dostaną adres e-mail w momencie urodzenia

30-11-2009, 07:15

Turcja chce, by każdy obywatel w momencie urodzenia dostawał adres poczty elektronicznej. Oprócz tego ma w niego zostać wyposażony każdy już żyjący obywatel.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Coraz więcej krajów skupia swoją uwagę na usługach informacyjnych, widząc w tym nie tylko szansę na szybszy rozwój, ale wręcz konieczność inwestycyjną, by nie zostać w tyle za innymi. Rozwój przede wszystkim infrastruktury telekomunikacyjnej niezbędny jest do oferowania coraz bardziej zaawansowanych usług, a także by sprostać oczekiwaniom konsumentów, choćby w sferze rozrywki.

Fiński parlament w połowie października uznał dostęp do internetu za jedno z podstawowych praw każdego obywatela, zobowiązując państwo do zapewnienia każdemu Finowi dostępu do szerokopasmowego internetu o transferze na poziomie min. 1 Mbps. Do 2015 roku ma on zostać zwiększony do 100 Mbps. Turcja postanowiła pójść w trochę innym kierunku, łącząc wymagania współczesnego świata z wymogami własnej polityki wewnętrznej.

Regulator rynku informacyjnego ogłosił w ten weekend start projektu Anaposta, dzięki któremu każdy Turek ma automatycznie zyskać własny adres mailowy, skrzynka pocztowa ma mieć pojemność 10 GB. Tayfun Acarer, dyrektor Information Technologies and Communications Authority Board, dodał, że każde dziecko w momencie urodzenia otrzyma adres poczty elektronicznej wpisywany do dowodu tożsamości.

To jeszcze nie koniec ambitnych planów rządu w Ankarze. Tworzony system poczty elektronicznej ma zastąpić zachodnie, w tym przede wszystkim Gmaila, Hotmaila oraz Yahoo. Rodzi się jednak pytanie, kto miałby go ustalać. Biorąc pod uwagę powyższe, można założyć, że wypracowany zostanie domyślny schemat adresów nadawanych przez państwo.

Oprócz tego mają rozpocząć się prace nad stworzenie tureckiej wyszukiwarki. Władze podkreśliły bowiem, że używane obecnie mają swoje siedziby w innych krajach, co skutecznie ogranicza kontrolę nad ich działaniami i może stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa państwa - podaje serwis The Next Web. Acarer liczy na wsparcie ze strony państw arabskich.

Wszelkie pomysły mające na celu włączenie większej części populacji do cyfrowego świata zasługują na pochwałę. Zwykle jednak przyczyniają się one do zwiększenia wolności i swobody obywateli. Ogłoszone w Turcji plany zdają się iść w innym kierunku. Obok bowiem szlachetnych celów pojawia się między wierszami cenzura.

Zachodnie serwisy oferujące pocztę elektroniczną oraz wyszukiwarki nie spełniają, według Ankary, wymogów bezpieczeństwa Turcji. Jednak czy tworzenie własnych rozwiązań, które dodatkowo mają zastąpić funkcjonujące obecnie, jest odpowiednim krokiem do jego zapewnienia? Unia Europejska może odczytać te plany jednoznacznie jako zamach na wolność słowa i swobodę wyboru.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag wyszukiwarkitag Turcjatag poczta elektroniczna
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.