Lektura na weekend? Książka reportażowa! Dobre nazwiska, ciekawe miejsca, trudne wydarzenia, solidna reporterska robota - czyli e-boooki reportażowe Wydawnictwa Czarne - do 25 stycznia można kupić w cenie promocyjnej.
reklama
Pisarka i reporterka Ilona Wiśniewska w jedne z ciekawszych książek ze swego cyklu o dalekiej północy odwołuje się do swoich doświadczeń z największego na Grenlandii domu dziecka, gdzie pracowała jako wolontariuszka.
Opowieść o "fabrycznych dziewczynach", bez których nie byłoby łódzkiego przemysłu włókienniczego. Jedna z ważnych historii o zapomnianych dziś kobietach.
Ciekawy reportaż o luksusie w PRLu - o tym, o czym większość "równych" Polaków kiedyś mogła tylko pomarzyć, bo marmurkowe dżinsy za 6 dolarów (z Peweksu!) były przywilejem "równiejszych".
Ku Klux Klan. Mroczna karta historii Ameryki czy wciąż żywa niechlubna działalność? Katarzyna Surmiak-Domańska, gość Krajowego Zjazdu
Partii Rycerzy KKK z Arkansas obserwuje Klan z bliska i próbuje
zrozumieć perspektywę jego członków.
Filip Springer sam przyjął rolę "domorosłego archeologa" i przez ponad dwa lata próbował odpowiedzieć,
dlaczego karkonoskie miasteczko z siedmiowiekową tradycją i historią wydobywania uranu zniknęło z powierzchni
ziemi...
Reportaż śledczy, przypominający jeden z najgorętszych (jeśli nie naj...) procesów i spraw kryminalnych, którymi żyła międzywojenna Polska. Oskarżona o brutalne zamordowanie siedemnastoletniej dziewczyny (córki swego pracodawcy i partnera) Rita Gorgonowa nigdy nie przyznała się do winy, choć sąd i opinia publiczna wydała jednoznaczny wyrok...
Przejmujący i trudny, ale jednocześnie bardzo rzetelny reportaż będący wynikiem czteroletniej, pełnej zaangażowania reporterskiej pracy śledczej Anny Bikont.
Pierwsza reporterska książka Mariusza Szczygła (jeszcze sprzed czasów jego czeskiej przygody), jak sam pisał reportaże o przeciętności, relacja z zawodów w utrzymywaniu się na powierzchni. Obraz Polski połowy lat 90-tych - oglądanej od środka okiem bystrego obserwatora.
W całości z wielkiej płyty, ale z opinią „najbardziej ludzkiej sypialni Warszawy”. Co ma wspólnego z modernizmem i futurologią, jakie sekrety ukrywają się za jego projektem i dlaczego był wylęgarnią kultury miejskiej - nie tylko o tym w reportażu Lidii Pańków.
Lektura obowiązkowa nie tylko dla tych, których Wyspy Owcze zafascynowały w kryminalnym cyklu Ovego Løgmansbø (Remigiusza Mroza). A tytułowe liczby to wynik, który uzyskały farerskie szczypiornistki w meczu z Albanią.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
Mistrzowska oferta nie do odrzucenia – poznaj usługi Santander Consumer Banku w 3 krokach