Do 200 tys. euro dofinansowania dzięki HVP i S2B

29-06-2010, 15:00

Helix Ventures Partners FIZ i Science2Business zamierzają współpracować w zakresie komercjalizacji innowacyjnych przedsięwzięć. Efektem ma być dofinansowanie sięgające nawet 200 tys. euro.

W listopadzie 2009 roku pisaliśmy o powstaniu inkubatora Science2Business. W porozumieniu z HVP będzie on przekazywał Helix Ventures Partners FIZ innowacyjne projekty wymagające większego finansowania.

- Planujemy bieżącą współpracę operacyjną, wspartą comiesięcznymi spotkaniami, podczas których będziemy wymieniać się doświadczeniami związanymi z wspieraniem rozwoju innowacyjnych firm znajdujących się we wczesnej fazie życia – mówi Małgorzata Walczak, zarządzająca Helix Ventures Partners FIZ.

>> Czytaj też: AIP przeprowadzi bezpłatne audyty lean manufacturing dla firm

Science2Business to projekt skierowany do polskich naukowców, inżynierów i pomysłodawców, funkcjonujący w ramach finansowanego ze środków UE Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. Celem inicjatywy jest zwiększenie liczby przedsiębiorstw działających w oparciu o nowatorskie rozwiązania z zakresu technologii informatycznych i mobilnych, biotechnologii (i telemedycyny) oraz energii odnawialnej.

Sonda
Porozumienie będzie miało swoje efekty w przyszłości?
  • Tak
  • Nie
  • Nie wiem
wyniki  komentarze

HVP będzie informować o ofercie przedsiębiorców prowadzących projekty o profilu zgodnym z kryteriami Science2Buisness, ale niewpisujących się w strategię Funduszu.  HVP z przyjemnością przekaże Inkubatorowi projekty będące na etapie startupu, przy czym nie wykluczamy zainwestowania w nie później, kiedy nieco się rozwiną. Z drugiej strony – chętnie zainwestujemy w wybrane projekty S2B, które potrzebują większych środków na dalszy rozwój – komentuje Małgorzata Walczak z Helix Ventures Partners FIZ.

>> Czytaj też: Krakowski Inkubator Technologiczny wystartował

Zapewniamy pomysłodawcom szerokie możliwości wsparcia, m.in. ocenę możliwości komercjalizacji zgłaszanych pomysłów, doradztwo biznesowe, prawne oraz infrastrukturę do testowania i tworzenia prototypów. Oferujemy też na realizację innowacyjnych pomysłów do 200 tys. euro dofinansowania – powiedział Krzysztof Czaplicki, dyrektor ds. biotechnologii w Inkubatorze Innowacyjności Science2Business.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930