Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Długopis 3D - gadżet, który warto mieć w swoim domu

07-10-2021, 08:26

Długopis 3D zyskał popularność już kilka lat temu. Chociaż zainteresowanie tym urządzeniem nieco zmalało, kiedy na rynku pojawiły się drukarki 3D, to wciąż jest chętnie używany zarówno przez dorosłych, jak i dzieci, a nawet profesjonalnych artystów, tworzących sztukę nowoczesną. Sprawdź, co warto wiedzieć o tym niecodziennym gadżecie!

  1. Jak działa długopis 3D?
  2. Długopis 3D dla dzieci - hit czy kit?

Długopisy 3D świetnie sprawdzają się zarówno jako prezent dla dziecka czy bliskiej osoby, jak i materiał twórczy dla artysty. Posługiwanie się nimi pobudza kreatywność, a przy tym dostarcza wiele frajdy.

Jak działa długopis 3D?

Długopis 3D - gadżet, który warto mieć w swoim domu

Długopisy 3D wyglądają podobnie jak klasyczne długopisy, z tą różnicą, że do prawidłowego działania potrzebują zasilania za pomocą kabla podłączonego do gniazdka elektrycznego. Takim długopisem można rysować w powietrzu, tworząc prace artystyczne w trzech wymiarach. Chociaż wygląda bardzo prosto, jest to produkt zaawansowany technologicznie - wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby z jego końcówki zamiast tuszu wydobywał się rozpuszczony filament. Ulega on rozpuszczeniu pod wpływem wysokiej temperatury, a kiedy ta przestaje na niego oddziaływać, niemal natychmiast zastyga. Dzięki temu, za pomocą długopisów 3D można tworzyć przestrzenne, a co ważne trwałe przedmioty.

Dostępne na rynku długopisy 3D różnią się między sobą łatwością użytkowania, dostępnymi trybami pracy, ilością i kolorami zawartych w zestawie filamentów, a także maksymalną temperaturą, do jakiej może nagrzać się dane urządzenie. Wybierając odpowiedni model, warto zwrócić również uwagę na parametry techniczne, takie jak średnica dyszy czy sama wielkość urządzenia. Proste w obsłudze i funkcjonalne produkty można kupić na https://3dstore.pl/dlugopisy-3d/.

Długopis 3D dla dzieci - hit czy kit?

Za pomocą długopisu 3D można stworzyć różne kategorie produktów, zarówno tych użytkowych, jak i pełniących jedynie rolę dekoracyjną. Chcąc zakupić u sprzedawcy odpowiedni długopis, warto sprawdzić, czy jest to model przeznaczony dla dorosłych czy dla dzieci. Ten ostatni to proste, ale bezpieczne urządzenie - za jego pomocą maluchy mogą się bawić i tworzyć oryginalne, przestrzenne prace. Modele dla dorosłych czy nastolatków, dają znacznie więcej możliwości; ich wkład rozgrzewa się do wyższej temperatury, a wbudowane filtry pozwalają obsługiwać poszczególne filamenty. Niektóre modele są zasilane za pomocą kabla USB, co czyni je funkcjonalniejszymi i łatwiejszymi w obsłudze od modeli zasilanych w sposób klasyczny.

Ostatnie artykuły:

fot. WWFTematy pokrewne:  

tag nolstag nolhtag długopis 3D