Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Podkład to podstawowy element makijażu odpowiadający za jego dobry wygląd. Niestety popularny problem, jakim jest ważenie się fluidu, może skutecznie zepsuć nawet najpiękniejszy make-up. Czemu podkład się waży i jak temu zapobiec? Podpowiadamy!

Dlaczego podkład waży się na twarzy?

Co to oznacza, że pokład się waży?

Jak wygląda zważony podkład na twarzy? Ważenie się podkładu oznacza nic innego jak jego rolowanie i zbijanie się w grudki – niektórzy określają to zjawisko jako „ciasteczkowanie”. To dobre porównanie, ponieważ zważony fluid przypomina nieco surowe ciasto – ma nierówną strukturę, zalega w zmarszczkach i załamaniach skóry.

Oczywiście, ważenie podkładu to niepożądana sytuacja – grudki na twarzy zepsują nawet najstaranniejszy makijaż. W takim razie, jak poradzić sobie z tym problemem?

Przyczyny ważenia się podkładu

Być może cię to zdziwi, jednak powodem ważenia się podkładu bardzo rzadko jest wyłącznie jego jakość. Owszem, bardzo tanie, niewiadomego pochodzenia fluidy mogą źle zachowywać się na skórze, jednak zdecydowanie częściej przyczyna ważenia tkwi w ich nieprawidłowym stosowaniu.

Niedopasowanie podkładu do bazy

Częstym błędem, który popełniają kobiety wykonujące makijaż, jest baza niedopasowana formułą do podkładu. Jeśli podkład ma oleistą konsystencją, a baza żelową lub wodną, najpewniej obydwie warstwy nie połączą się ze sobą, a efektem będzie ważenie się fluidu. Najlepiej dobierz podkład i bazę z jednej kolekcji, aby mieć pewność, że razem stworzą udany zestaw.

Zła technika nakładania

Jeśli aplikujesz zbyt dużą ilość podkładu lub używasz do tego nieodpowiedniego narzędzia, kosmetyk może rozwarstwiać się i ważyć. Postaraj się nakładać fluid małymi porcjami, stopniowo, najlepiej używając zwilżonej gąbeczki.

Nieodpowiednia pielęgnacja

Pielęgnacja skóry przed makijażem ma niebagatelne znaczenie dla jego wyglądu. Przed aplikacją podkładu dokładnie oczyść twarz oraz nałóż lekki krem nawilżający. Pamiętaj również o regularnym wykonywaniu peelingów, które odblokują pory i usuną martwy naskórek.

Problemy skórne

Ważenie podkładu jest częstsze u osób, które posiadają cerę tłustą lub trądzikową. Sebum wytwarzane przez skórę miesza się z fluidem, odpowiadając za jego nieświeży wygląd. Jeśli twoja skóra się przetłuszcza, przyjrzyj się baczniej swojej pielęgnacji, wybierz lekki podkład oraz zawsze miej przy sobie bibułki matujące. W przypadku cer problematycznych świetnie sprawdzają się podkłady mineralne: https://swiat-kosmetykow.pl/puder-mineralny-ranking.

Ważący się podkład nie oznacza, że od razu musisz go wyrzucać. Czasem powodem problemu są nieodpowiednie techniki stosowania kosmetyku. Spróbuj naszych sposobów, a najpewniej zauważysz znaczącą różnicę! Więcej ciekawych wskazówek dotyczących makijażu czeka na Ciebie  na blogu urodowym Świat Kosmetyków: https://swiat-kosmetykow.pl/twarz.

 

Foto: Envato Elements, treść: materiał partnera


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *