Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Digital Avenue S.A. inwestuje w startup nastolatki

26-08-2011, 12:17

Digital Avenue podpisała umowę inwestycyjną zakładającą odkupienie większości udziałów w spółce prowadzącej internetową grę dla fascynatek mody – Fashionstyle.pl.

Nieco ponad rok temu przeprowadziliśmy w Dzienniku Internautów wywiad z Olą Sitarską na temat jej hobby, jakim jest zakładanie startupów. Teraz, po ponad 12 miesiącach, część swojego projektu przekazuje ona w ręce grupy medialnej.

Sonda
Interesujesz się modą?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Udziałowcem Spółki i Prezesem Zarządu pozostaje twórca gry – Ola Sitarska, jedna z najbardziej znanych polskich twórczyń startupów, laureatka Startup School i Startup Weekend. Digital Avenue, wydawca Fotosik.pl oraz Styl.fm, oraz Ola Sitarska planują wspólnie dalszy szybki rozwój Fashionstyle.pl.

- W ramach grupy medialnej docierającej do blisko 3 mln realnych użytkowników miesięcznie taki portal, jak mój, zyskuje wielką szansę na zdecydowane przyspieszenie dynamiki rozwoju i poprawę wyników finansowych – mówi Ola Sitarska, założycielka i Prezes Zarządu Fashionstyle.pl.

- Dzięki tej akwizycji powiększamy portfolio Grupy Styl.fm o ciekawy, bardzo szybko rozwijający się oraz co ważne rentowny portal dla kobiecej grupy docelowej, w której Digital Avenue osiąga najlepszą oglądalność i wyniki finansowe. Planujemy, że rozwój Fashionstyle znacząco wpłynie na dynamikę wzrostu Digital Avenue w tym segmencie – dodaje Piotr Wąsowski, prezes zarządu Digital Avenue.

>> Czytaj też: CAM Media S.A. inwestuje w Brand24

FashionStyle.pl
fot. - FashionStyle.pl
Według raportu firmy Gartner rynek gier MMO ma zwiększyć swoją wartość do 2015 roku o ponad 230% w porównaniu z bieżącym rokiem. Różnorodność, łatwość dostępu i kontakt z innymi graczami online stanowią o sile przebicia gier internetowych. Rozrywka w sieci umożliwia szybszy i łatwy kontakt z graczami, co może stać się poważnym argumentem przeciwko pudełkowym aplikacjom i komputerowym grom offline. Motorem napędowym wzrostu na tym ryku ma być dynamiczny rozwój internetu, a także innowacje w grach, które przyciągają użytkowników obu płci i różnych grup wiekowych.

W Fashionstyle.pl gracz ma ogromne pole do popisu. Na chwilę przenosi się w internetowy świat mody, gdzie może zrobić wszystko to, co w rzeczywistości nie byłoby tak szybko możliwe.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *