Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Przy niewielkim wzroście przychodów firmie udało się znacząco poprawić zysk netto. W tym roku Dialog zamierza ostrzej powalczyć o klientów biznesowych, na początku w Warszawie oraz Poznaniu.

Grupa Kapitałowa Telefonii Dialog opublikowała wyniki finansowe za czwarty kwartał poprzedniego roku oraz za cały rok 2010. Przychody wyniosły 528,8 mln złotych i były o 1,5 proc. wyższe niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. W komunikacie prasowym podkreślono, że wzrost osiągnięto głównie dzięki usłudze cyfrowej telewizji IPTV oraz świadczonym na bazie obcej infrastruktury (przede wszystkim WLR, czyli usługi głosowe).

Znacząco, o 17 proc., udało się poprawić wynik na sprzedaży. W roku 2010 wyniósł on 40,04 mln złotych. Zysk netto ukształtował się na poziomie 80,16 mln złotych i był znacząco lepszy niż osiągnięty rok wcześniej (11,64 mln złotych). Jeszcze kilka lat temu Dialog i Netia były podobnej wielkości operatorami. Obecnie ten pierwszy wyraźnie góruje - umocnienie drugiej pozycji na rynku było możliwe dzięki intensywnemu rozwojowi bazy klientów szerokopasmowego internetu, a także przejęciu Tele2.

>> Czytaj także: Netia: solidny wzrost i przyszłość w LLU

Na koniec 2010 roku Telefonia Dialog miała 723,9 tys. linii dzwoniących, w tym 466,1 tys. we własnej sieci oraz 257,8 tys. dzięki WLR. Liczba klientów szerokopasmowego internetu wyniosła 156,1 tys., a telewizji cyfrowej 35,4 tys. Od lutego zeszłego roku oferowana jest także usługa Diallo, czyli telefonia komórkowa, realizowana w oparciu o model operatora wirtualnego (MVNO). Na koniec roku liczba sprzedanych kart SIM Diallo oraz DialNetu Mobilnego wyniosła około 30 tysięcy.

Sonda
Kto dostarcza Ci internet?
  • TP SA
  • Netia
  • Dialog
  • operator komórkowy
  • telewizja kablowa/satelitarna
wyniki  komentarze

Trwają prace inwestycyjne, mające na celu modernizację sieci oraz zwiększenie geograficznego zasięgu działania telekomu. Firma zamierza w tym roku powalczyć o klientów biznesowych w Warszawie i Poznaniu. Jednocześnie trwać będą prace inwestycyjne przy budowie infrastruktury w innych dużych miastach. 70 mln złotych (czyli 70 proc. kwoty dostępnej w tym roku na rozwój) Dialog zamierza wydać na budowę sieci w technologii VDSL2, oferującą internet o prędkości do 100 Mb/s.

>> Czytaj więcej: Dialog wyda 70 mln zł na rozwój dostępu do sieci

Dialog realizuje obecnie dwa projekty współfinansowane przez Unię Europejską. W ich ramach modernizuje swoją sieć z wykorzystaniem technologii pasywnej sieci optycznej PON. Pierwszy z nich wart jest 56 mln złotych, z czego w ramach PO IG Działanie 4.4 operator otrzyma dofinansowanie w wysokości 22 mln złotych. Obejmie swoim zasięgiem ok. 80 tys. mieszkań we Wrocławiu, Lubinie, Legnicy, Wałbrzychu, Zielonej Górze i Łodzi.

Drugi swym zasięgiem obejmuje 22,5 tys. mieszkań na łódzkich osiedlach Widzew i Olechów. Jego całkowity koszt to 11 mln złotych, z czego 4,6 mln złotych pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego dla woj. łódzkiego.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Następny artykuł » zamknij

Yahoo wyjdzie z Japonii?

Źródło: Telefonia Dialog



Ostatnie artykuły:


fot. Samsung



fot. HONOR