Przy niewielkim wzroście przychodów firmie udało się znacząco poprawić zysk netto. W tym roku Dialog zamierza ostrzej powalczyć o klientów biznesowych, na początku w Warszawie oraz Poznaniu.
reklama
Grupa Kapitałowa Telefonii Dialog opublikowała wyniki finansowe za czwarty kwartał poprzedniego roku oraz za cały rok 2010. Przychody wyniosły 528,8 mln złotych i były o 1,5 proc. wyższe niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. W komunikacie prasowym podkreślono, że wzrost osiągnięto głównie dzięki usłudze cyfrowej telewizji IPTV oraz świadczonym na bazie obcej infrastruktury (przede wszystkim WLR, czyli usługi głosowe).
Znacząco, o 17 proc., udało się poprawić wynik na sprzedaży. W roku 2010 wyniósł on 40,04 mln złotych. Zysk netto ukształtował się na poziomie 80,16 mln złotych i był znacząco lepszy niż osiągnięty rok wcześniej (11,64 mln złotych). Jeszcze kilka lat temu Dialog i Netia były podobnej wielkości operatorami. Obecnie ten pierwszy wyraźnie góruje - umocnienie drugiej pozycji na rynku było możliwe dzięki intensywnemu rozwojowi bazy klientów szerokopasmowego internetu, a także przejęciu Tele2.
Na koniec 2010 roku Telefonia Dialog miała 723,9 tys. linii dzwoniących, w tym 466,1 tys. we własnej sieci oraz 257,8 tys. dzięki WLR. Liczba klientów szerokopasmowego internetu wyniosła 156,1 tys., a telewizji cyfrowej 35,4 tys. Od lutego zeszłego roku oferowana jest także usługa Diallo, czyli telefonia komórkowa, realizowana w oparciu o model operatora wirtualnego (MVNO). Na koniec roku liczba sprzedanych kart SIM Diallo oraz DialNetu Mobilnego wyniosła około 30 tysięcy.
Trwają prace inwestycyjne, mające na celu modernizację sieci oraz zwiększenie geograficznego zasięgu działania telekomu. Firma zamierza w tym roku powalczyć o klientów biznesowych w Warszawie i Poznaniu. Jednocześnie trwać będą prace inwestycyjne przy budowie infrastruktury w innych dużych miastach. 70 mln złotych (czyli 70 proc. kwoty dostępnej w tym roku na rozwój) Dialog zamierza wydać na budowę sieci w technologii VDSL2, oferującą internet o prędkości do 100 Mb/s.
Dialog realizuje obecnie dwa projekty współfinansowane przez Unię Europejską. W ich ramach modernizuje swoją sieć z wykorzystaniem technologii pasywnej sieci optycznej PON. Pierwszy z nich wart jest 56 mln złotych, z czego w ramach PO IG Działanie 4.4 operator otrzyma dofinansowanie w wysokości 22 mln złotych. Obejmie swoim zasięgiem ok. 80 tys. mieszkań we Wrocławiu, Lubinie, Legnicy, Wałbrzychu, Zielonej Górze i Łodzi.
Drugi swym zasięgiem obejmuje 22,5 tys. mieszkań na łódzkich osiedlach Widzew i Olechów. Jego całkowity koszt to 11 mln złotych, z czego 4,6 mln złotych pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego dla woj. łódzkiego.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|