Dialog: Telewizja cyfrowa bezprzewodowo w całym mieszkaniu

30-03-2010, 16:29

Mało kto jest miłośnikiem kabli plączących się po całym mieszkaniu. W przypadku dostępu do internetu wykorzystanie bezprzewodowych routerów jest już dość powszechną praktyką, ale jeśli chodzi o sygnał telewizyjny, to kabel wciąż wydaje się nieodzowny. Telefonia Dialog chce to zmienić, uruchamiając nową opcję w swoich usługach - TVoja Bezprzewodowa, która gwarantuje instalację cyfrowej telewizji bez wiercenia dziur i długich uciążliwych przewodów w pomieszczeniu.

Opcja TVoja Bezprzewodowa (TVB) to nowoczesny bezprzewodowy sposób odbioru telewizji cyfrowej. Dzięki specjalnemu urządzeniu nowej generacji, które przenosi sygnał HD i rozprowadza go po całym mieszkaniu, w pomieszczeniach nie trzeba układać żadnych dodatkowych kabli.

– Podczas instalacji naszej cyfrowej telewizji klienci często pytali o konieczność montażu dodatkowych kabli – mówi Robert Banasiak, wiceprezes zarządu Telefonii DIALOG. – Po szczegółowym przetestowaniu różnych technologii umożliwiających bezprzewodową transmisję sygnału na terenie mieszkania wybraliśmy najlepsze naszym zdaniem rozwiązanie gwarantujące jakość obrazu, bezpieczeństwo sieci i prostotę instalacji.

TVoja Bezprzewodowa może ułatwić również życie tym, którzy chcą zainstalować usługę 2TV (dwa telewizory), ale odległość do gniazdka jest duża i instalacja kabla mogłaby być utrudniona - informuje operator.

>> Czytaj też: Sieć przez gniazdko elektryczne

– Opcja TVB umożliwia wykonanie podłączenia w usłudze DIALOGmedia pomiędzy modemem DSL a dekoderem STB bez użycia długiego kabla Ethernetowego. Dzięki nowoczesnym modułom Power Line Communication, zwanym PLC, transmisja danych odbywa się za pośrednictwem domowej instalacji elektrycznej – wyjaśnia Jerzy Tenerowicz, menedżer ds. zarządzana produktami Telefonii DIALOG.

Moduły bezprzewodowe PLC z zestawu TVoja Bezprzewodowa
fot. - Moduły bezprzewodowe PLC z zestawu TVoja Bezprzewodowa
Przedstawiciele Dialogu zapewniają, że zainstalowanie TVojej Bezprzewodowej jest bardzo proste. Wystarczy, aby abonent podłączył do gniazdka elektrycznego dwa moduły PLC – jeden do gniazdka elektrycznego przy modemie DSL, a drugi – do gniazdka elektrycznego przy dekoderze STB - tłumaczy Robert Banasiak, który osobiście przekonał się o zaletach TVB, testując urządzenie w swoim mieszkaniu.

W obowiązujących obecnie promocjach usług DIALOGmedia opcję TVoja Bezprzewodowa można mieć za jednorazową opłatą 99,00 zł brutto.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella

Warto przeczytać:

    
  znajdź w serwisie

  RSS  

  RSS - Wywiad
  Wywiad  
  RSS - Interwencje
  RSS - Porady
  Porady  
  RSS - Listy
  Listy