Depilacja laserowa: pytamy kosmetologa o popularny zabieg...

28-08-2021, 10:14

Tradycyjna depilacja to syzyfowa praca, włosy nieustannie powracają – gładka skóra wymaga mnóstwa czasu i pracy. Dlatego też rosnąca liczba klientów salonów kosmetycznych decyduje się na profesjonalny zabieg depilacji laserowej. Gwarantuje on trwały efekt usunięcia owłosienia, jednak czy jest bezpieczny? Czy depilacja laserowa boli? Ile zabiegów należy wykonać dla trwałego efektu? Przekonajmy się…

Depilacja laserowa – czy boli, czy zabiegu należy się bać?

Jak komentuje specjalista kosmetolog z serwisu AkademiaZdrowejSkory.pl (depilacja laserowa Kalisz): depilacja jest zabiegiem, który pod względem bólu czy dyskomfortu sporo ustępuje tradycyjnym metodom, szczególnie depilacji woskowej. Usuwanie owłosienia odbywa się poprzez miejscowo skierowany laser do depilacji – jest to metoda bezdotykowa i bezinwazyjna. Profesjonalny kosmetolog, przeszkolony z używania lasera do depilacji, będzie dokładnie wiedział jak długo jednorazowo kierować wiązkę na skórę, by jej nie poparzyć i nie uszkodzić.

Depilacja laserowa: pytamy kosmetologa o popularny zabieg

Czy depilacja laserowa boli? W trakcie możemy poczuć lekkie pieczenie czy szczypanie, jednak nie jest to ból nie do wytrzymania. Raczej pewnego rodzaju chwilowy dyskomfort. Po zabiegu może pojawić się chwilowe zaczerwienienie, jednak depilacja laserowa przeprowadzona w sposób profesjonalny nie powinna zostawić żadnych trwałych śladów na skórze. Celem jest neutralizacja mieszków włosowych pod skórą, więc na wierzchniej warstwie nie powinny znaleźć się widoczne zmiany.

Depilacja laserowa – ile zabiegów by włosy zniknęły na dobre?

Panuje przekonanie, że jeden zabieg depilacji laserowej wystarczy, by na stałe pozbyć się owłosienia, jednak jest to mit. Co prawda już pierwsza wizyta w gabinecie kosmetologicznym pozwala usunąć do 40% owłosienia, więc efekt jest bardzo widoczny i odczuwalny. Jednak by całkowicie usunąć włosy, a co ważniejsze – utrzymać ten efekt na dobre – należy odbyć kilka zabiegów, średnio to 6 wizyt. Depilacja laserowa jest ustalana indywidualnie dla każdego klienta, dlatego kosmetolog sam dobiera odstępy pomiędzy kolejnymi wizytami. Trudno zatem określić ramy czasowe wszystkich zabiegów. O szczegóły o depilacji laserowej można zapytać w serwisie AkademiaZdrowejSkory.pl.

Depilacja laserowa – czy jest bezpieczna?

Tutaj zawsze polecamy wybierać sprawdzone, profesjonalne salony kosmetologiczne. W rękach fachowca nic nam nie grozi, zabieg depilacji laserowej jest całkowicie bezpieczny i skuteczny. Wspomnieliśmy już o ewentualnych miejscowych zaczerwienieniach, które jednak dość szybko schodzą. W kwestiach bezpieczeństwa powinno przeprowadzić się ankietę zdrowotną, gdyż depilacja laserowa ma szereg przeciwwskazań, nie można jej prowadzić np. u osób z niektórymi dolegliwościami dermatologicznymi, chorobami nowotworowymi itp.

Depilacja laserowa – czy warto wybrać tę metodę usuwania owłosienia?

Jak sama nazwa wskazuje, depilacja laserowa jest zabiegiem, więc to coś zupełnie innego niż domowe sposoby usuwania owłosienia. Mamy tutaj wykwalifikowanego kosmetologa, profesjonalny laser do depilacji oraz cykl kilku sesji – to kosztuje. Czy jest to warte swojej ceny? Naszym zdaniem zdecydowanie tak – to trwałe usunięcie owłosienia, nie tylko bardzo wygodne, ale też poprawiające komfort życia wielu osobom o nadmiernym owłosieniu, przykładem jest rosnąca liczba mężczyzn korzystających z depilacji laserowej w Polsce.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. geralt


Tematy pokrewne:  

tag notebimtag nolstag depilacja laserowa

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.