Już nie tylko w lecie, ale przez cały rok będzie można bezpłatnie korzystać z usługi bezprzewodowego internetu w 7 miejscowościach Polski - poinformowała Wirtualna Polska, inicjator przedsięwzięcia. Dziennik Internautów wypytał o szczegóły Zespół Komunikacji spółki.
reklama
Według pana Tomasza Bączka - koordynatora projektu - koszty utrzymania całorocznego dostępu do internetu są zbliżone do kosztów poniesionych tylko w okresie wakacyjnym, co było jednym z głównych powodów zmiany strategii Wirtualnej Polski. Z drugiej strony "wybrane miejscowości mają ambicje stać się kurortami całorocznymi, stąd zainteresowanie strefą poza sezonem letnim, będzie z pewnością rosło" - tłumaczy Dziennikowi Internautów Bączek.
Aktualnie możliwość podłączenia się do FreeHotspotWP (bo taki identyfikator mają sieci WP) istnieje w Sopocie, Helu, Kuźnicy, Władysławowie, Krakowie, Gdańsku i Zakopanem. WP nie planuje rozszerzać liczby punktów na obszar całego kraju.
"Jedynie bierzemy pod uwagę poprawę zasięgu i wzmacnianie naszej obecności w tych miastach i rejonach Polski gdzie już działamy" - mówi Bączek.
Aby skorzystać ze Strefy WP należy posiadać urządzenie z włączonym modułem sieci bezprzewodowej w standardzie a, b lub g. Użytkownicy ograniczeni są do surfowania po stronach należących do Wirtualnej Polski. W przypadku, gdy internauta chce korzystać z całej sieci musi zalogować się do swojego konta w portalu WP (analogicznie jak np. do poczty). Jeśli go nie posiada może je bezpłatnie założyć.
Największy zasięg usługi jest dostępny w Sopocie, gdzie z bezprzewodowego internetu można korzystać na obszarze od plaży i kas zlokalizowanych przy wejściu na molo, do Placu Konstytucji 3 Maja w górnej części ulicy Bohaterów Monte Cassino.
We Władysławowie Strefa obejmuje obszar miejskiej promenady (Aleja Gwiazd Sportu), w Helu – port, okolice Urzędu Miasta oraz główny deptak. W Krakowie – Rynek Główny, w Kuźnicy teren przy molo, w Zakopanem centralną część Krupówek, a w Gdańsku ulicę Piwną - podaje Wirtualna Polska.
WP podkreśla również dużą rolę urzędów miast, które pomagały w uruchomieniu inicjatywy.
W miejscach objętych zasięgiem hot spotów można znaleźć odpowiednie oznaczenia. Prędkość przesyłu danych w przypadku ściągania ich z internetu osiąga prędkości do 4 Mb/s, a w przypadku wysyłki do 512 Kb/s. "Jeśli prędkości łączy będą niewystarczające będziemy je zwiększać" - deklaruje Tomasz Bączek.
Spółka nie zamierza wprowadzać limitów pobierania danych oraz opłat za opisywaną usługę.
Dokładne mapy zasięgu Strefy Bezprzewodowego Internetu można obejrzeć na stronie: wifi.wp.pl
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*