Polscy operatorzy telekomunikacyjni w obliczu trwającej agresji rosyjskiej na Ukrainę rozszerzyli wsparcie dla obywateli i obywatelek Ukrainy, którzy zostali zmuszeni opuścić swój kraj.
reklama
Aby zapewnić uchodźcom kontakt z bliskimi i dostęp do informacji, wolontariusze, w tym pracownicy T-Mobile, będą rozdawać obywatelom Ukrainy darmowe startery Heyah i T-Mobile na kartę w punktach recepcyjnych na granicy, w przygranicznych sklepach, na stacjach benzynowych oraz na dworcach PKP i PKS. Karty SIM zostały skonfigurowane tak, aby móc od razu korzystać z pakietu 300 darmowych minut (wymiennych na SMS-y) do Ukrainy, 10 bezpłatnych gigabajtów oraz wydłużonej o 100 dni ważności konta. Do punktów przygranicznych dostarczył do chwili obecnej ponad 130 tysięcy darmowych SIM-ów. Kolejne setki tysięcy zostaną przekazane wkrótce.
Obywatele Ukrainy będą mogli odebrać startery w następujących miejscach:
Według obowiązującego prawa każdy nowy starter musi zostać zarejestrowany, dlatego w punktach przygranicznych i na dworcach przeszkoleni hości i hostessy, jak również pracownicy T‑Mobile, będą pomagać ukraińskim obywatelom w sprawnym przeprowadzeniu tego procesu. Wszyscy pracownicy T‑Mobile, którzy zgłoszą nam chęć pracy wolontariackiej na rzecz obywateli Ukrainy, otrzymają od nas dodatkowe dni wolne na ten cel.
Od soboty, w ramach wsparcia dla obywateli Ukrainy, operator sieci Plus oraz marka Plush zaangażowane są w dystrybucję darmowych starterów, które wydawane są w punktach recepcyjnych m.in. w Przemyślu, Dorohusku oraz Ustrzykach Dolnych.
W ramach przekazanych starterów obywatele Ukrainy otrzymają – w przypadku startera:
W przypadku obu starterów obywatele Ukrainy mogą także włączyć dodatkowo przyznane wcześniej przez Plusa darmowe pakiety: 500 minut do sieci komórkowych Kyivstar, Lifecell i Vodafone na Ukrainie oraz 10 GB – jednorazowy pakiet do wykorzystania na terenie Polski.
Aby skorzystać ze starterów niezbędna jest ich wcześniejsza rejestracja, w czym pomagają osoby w punktach recepcyjnych.
Startery wydawane są od soboty w poniższych lokalizacjach, wyznaczonych jako punkty pomocy:
Od poniedziałku powyższe działania rozszerzone będą o kolejne punkty recepcyjne.
Orange Polska pomaga obywatelom Ukrainy w kontakcie z bliskimi rozdając na przejściach granicznych darmowe startery, obniżając ceny połączeń i rezygnując z opłat roamingowych na rzecz ukraińskiego operatora. Firma zapewniła schronienie i opiekę ponad 200 osobom w swoim ośrodku szkoleniowym. Wspiera też służby i organizacje koordynujące pomoc dla uchodźców.
Orange Polska od ubiegłego piątku obniżył o ponad 80 proc. ceny połączeń do Ukrainy. Na przejściach granicznych pracownicy i wolontariusze firmy przekazali uchodźcom i pomogli uruchomić ok. 5 tysięcy starterów z darmowymi usługami. Na każdym jest miesiąc bezpłatnych połączeń w Polsce (minuty, SMS, MMS), 100 minut do Ukrainy i 30 GB internetu. Wspierają też przy ich obowiązkowej rejestracji, aby przybywający z Ukrainy mogli od razu korzystać z udostępnionych polskich numerów. Karty są rozdawane w Medyce, Dorohusku, Hrebennej, Dołhobyczowie, Zosinie, Budomierzu i Korczowej. Jeszcze w tym tygodniu operator dostarczy na granicę kolejnych 60 tysięcy kart SIM.
W okolicach przejść granicznych Orange wzmocnił zasięg i zwiększył pojemość sieci, aby w tych newralgicznych miejscach łączność była zachowana. Firma zrezygnowała z opłat roamingowych za transmisję danych dla użytkowników sieci Vodafone Ukraine w Polsce. Dzięki temu operator ukraiński będzie mógł wprowadzić specjalną ofertę dla swoich użytkowników, którzy przebywają w Polsce. Trwają rozmowy z kolejnymi operatorami działającymi w Ukrainie.
We współpracy z władzami Warszawy, Orange udostępnił na potrzeby uchodźców swój ośrodek szkoleniowy. Obecnie przebywa w nim ponad 200 osób z Ukrainy, głównie kobiety i dzieci. Mają zapewnioną pełną opiekę, dostęp do sieci WiFi, a dzieci - specjalnie przygotowaną salę do zabaw.
Operator przekazuje darmowy sprzęt i usługi służbom, instytucjom publicznym oraz organizacjom koordynującym bezpośrednią pomoc dla uchodźców. Współpracuje z Urzędem ds. Cudzoziemców, Kancelarią Prezesa Rady Ministrów i wydziałami zarządzania kryzysowego u wojewodów.
Orange wspiera też organizacje świadczące pomoc psychologiczną dla dzieci i dorosłych, udostępniając na ich rzecz darmowe infolinie oraz działania Polskiej Akcji Humanitarnej, m.in. oferując pomoc w postaci usług dla koordynacji akcji pomocowych. Firma uruchamia też SMS-y charytatywne na potrzeby zbiórek pieniężnych.
Fundacja Orange, we współpracy z organizacjami pozarządowymi i szkołami z programów edukacyjnych, diagnozuje potrzeby wsparcia dzieci z Ukrainy, aby przygotować konkretne i wymierne działania.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
Onet i Gratka.pl uruchomiły serwis ogłoszeniowy dla Polaków oferujących pomoc Ukraińcom
|
|
|
|
|
|