W czasach Naszej-Klasy to informacja staje się najbardziej zagrożonym dobrem. Dbanie o swoje bezpieczeństwo w sieci staje się już obowiązkiem, a nie przywilejem.
reklama
Jak wynika z informacji opracowanych przez firmę Ultimaco, w mijającym roku doszło do rekordowej liczby włamań zakończonych kradzieżą danych. Wskutek działań hakerów i cyberprzestępców doszło do wycieków ponad 22 mln rekordów z danymi. W czasach, gdy coraz więcej wiadomości na temat swój i swojej firmy przechowujemy w sieci, musimy coraz mocniej dbać o swoje internetowe bezpieczeństwo.
Dodatkowo stale pojawiają się nowe technologie, które sprawiają, że istniejące dotychczas zabezpieczenia przestają być wystarczające. Wymienić tu można np. cloud computing, wirtualizację czy usługi biznesowe świadczone w modelu Software as a Service (SaaS).
Nowym technologiom towarzyszą rozszerzone regulacje prawne, które już niebawem zaczną wymuszać korzystanie z szyfrowania. W nadchodzącym roku można spodziewać się kolejnej fali regulacji, które m.in. mogą zmienić sposób przechowywania danych o klientach i pracownikach. Można się również spodziewać, że coraz więcej różnego rodzaju serwisów wprowadzi zabezpieczenia cyfrowej tożsamości.
Ultimaco prognozuje także większą dostępność szyfrowania dysków twardych dla małych i średnich przedsiębiorstw. Rozwiązania te staną się mniej kosztowne, przede wszystkim w związku z pojawieniem się coraz większej liczby produktów i usług udostępnianych w modelu SaaS.
Inwestowanie w bezpieczeństwo staje się już koniecznością - internauci są coraz bardziej świadomi różnego rodzaju zagrożeń i oczekują lepszej ochrony swoich danych. Jednak media ciągle donoszą o nowych lukach w popularnych serwisach, wyciekach danych z banków czy innych rodzajach cyberprzestępczości. Te firmy, które w czasach recesji gospodarczej zdołają klientom zagwarantować bezpieczeństwo ich danych, mogą liczyć na większe zyski.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*