Daleko nam do technologicznej bańki?

01-05-2012, 14:54

Znany inwestor Ron Conway zapewnił niedawno, że "nie jesteśmy nawet blisko bańki technologicznej". Wielu powątpiewa jednak w taką diagnozę, obserwując astronomiczne wyceny prostych narzędzi.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Conway ma na swoim koncie inwestycje m.in. w Google, Facebooka czy Twittera. Wcześniej przejął część udziałów również w usłudze Instagram, kupionej niedawno przez społecznościowego giganta za miliard dolarów.

Czytaj także: Amazon bardzo pozytywnie zaskoczył wynikami

Jego zdaniem "nie jesteśmy nawet blisko technologicznej bańki". Jak powiedział Conway: firmy uzyskujące finansowanie mają sprzedaż i zyski. Największy potencjał dostrzega on jednak nie w witrynach społecznościowych, a przyszłych narzędziach e-commerce (które jednak mogą się połączyć).

Obecnie zakupy w sieci wykonuje mniej niż 6% wszystkich ludzi na świecie. W ciągu następnych 10 lat wskaźnik ten wzrosnąć ma do 25%. Inwestorzy nie doceniają tego, co ja mówię już od 1994 roku, że internet jest jeszcze w wieku niemowlęcym - powiedział Conway.

Przyznał on jednak przy okazji, że wyceny niektórych firm są "niechlujne", a inwestorzy czasem wyrzucają pieniądze na projekty bez przeprowadzenia dokładniejszych analiz. Jego zdaniem duży potencjał mają obecnie usługi umożliwiające wypożyczanie przedmiotów. Ludzie z generacji Facebooka nie troszczą się o rzeczy. Nie mają problemu z udostępnianiem samochodów czy wypożyczaniem domów - uważa Conway.

Czytaj także: HTC zbuduje smartfona Facebookowi


Źródło: CNN


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.