Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Warto poważnie traktować blogowe wpisy o tym, że ktoś chce odebrać sobie życie. Przypadkowy internauta ze Szczytna powiadomił policję o takim wpisie, co pozwoliło na uratowanie 25-latka.

robot sprzątający

reklama


Samobójca ogłosił zamiar targnięcia się na swoje życie w internecie. Jeden z internautów czytających jego bloga poinformował o tym oficera dyżurnego komendy w Szczytnie. Policjant natychmiast ustalił tożsamości mężczyzny oraz jego adres zamieszkania.

Blogerem okazał się mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Funkcjonariusz skontaktował się z tamtejszym oficerem dyżurnym policji, który pod wskazany adres wysłał funkcjonariuszy. W trakcie rozmowy z policjantami 25-latek przyznał, że zażył około 70 tabletek leku antydepresyjnego.

Blogi i fora internetowe pełne są informacji, jak popełnić samobójstwo, komunikatów o chęci popełnienia samobójstwa. Młodzi ludzie dzielą się pomysłami, jak zrobić to "najszybciej i bezboleśnie", zachęcają do popełnienia samobójstwa. Wpisując w Google hasło "samobójstwo", możemy znaleźć przewodniki typu "Jak popełnić samobójstwo - kompletny przewodnik". Informacje, pomimo że są bulwersujące, nie mogą zostać usunięte, gdyż polskie prawo nie zakazuje ich publikowania.

Psycholodzy twierdzą, że w wielu przypadkach obnoszenie się z chęcią popełnienia samobójstwa jest skrytym wołaniem o pomoc, próbą zwrócenia uwagi na swoje problemy, z którymi wielu młodych ludzi nie jest w stanie sobie poradzić. Dlatego nie powinno się lekceważyć przypadków takich, jak opisany powyżej.

W 2008 roku popełniono 3964 samobójstwa, z czego 3333 to samobójstwa mężczyzn, a 631 kobiet.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *