Czym zaskakuje Orange? Blokowaniem blogów

12-06-2012, 16:03

Niemal wszystkie blogi są domyślnie blokowane przez system filtrowania treści Orange, który ma chronić dzieci - zauważa serwis GigaOM. W praktyce ogromne straty z tego tytułu ponoszą jednak właściciele popularnych witryn internetowych.

Mobilne wersje witryn są często blokowane przez filtry, które mają chronić najmłodszych użytkowników sieci - zauważa GigaOM (zob. Crazy: Orange censors all blogs, not just GigaOM). Usługi wykorzystywane m.in. przez Orange są jednak zdaniem wspomnianej witryny "beznadziejne".

Czytaj także: Twitter zarabia najwięcej na wersji mobilnej

Rozwiązanie Safeguard, stosowane przez Orange, blokuje na urządzeniach przenośnych wszystkie witryny, które wyglądają jak blogi. GigaOM został zablokowany przez zewnętrzny system monitoringu, gdyż został uznany za bloga. Obecnie Safeguard blokuje wszystkie blogi - odpowiedziało administratorom amerykańskiej witryny Orange.

Poddane tego typu cenzurze są jednak nie tylko witryny przygotowywane przez blogerów, a wszystkie, które zostaną skatalogowane jako tworzone przez internautów. W praktyce oznacza to, że miliony klientów po prostu nie może odwiedzać swoich ulubionych witryn, a wydawcy tracą pieniądze - zauważa GigaOM.

Sytuacja ma się zmienić, gdy europejski operator wprowadzi do swojego narzędzia nowe funkcje, łagodniej podchodzące do blokowania sieci. Rozwiązania tego typu mają się według Orange pojawić w drugiej połowie roku. Na razie użytkownicy są skazani na odwiedzanie wyłącznie popularnych witryn, jak Dailymotion, które wkrótce ma zostać w całości wykupione przez francuski koncern.

Czytaj także: Pomijanie reklam telewizyjnych? Kontrowersyjne, ale możliwe


Następny artykuł » zamknij

TechCamp: Emocje godne finału

Źródło: GigaOM
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930