Czym są serwery dedykowane?

05-09-2019, 19:17

Decydując się na prowadzenie własnego internetowego biznesu, trzeba się liczyć z utrzymywaniem w optymalnym stanie swojej witryny. Jednakże obszerne sklepy internetowe czy centra przetwarzania danych są bardzo narażone na obciążenia i brak stabilności. Na szczęście istnieje rozwiązanie, które może pomóc przedsiębiorcom w przezwyciężeniu tego problemu, takie jak serwery dedykowane. Czym one są?

serwery dedykowane

Rozwój działalności, obszerna ilość produktów, a także liczniejsze grono odbiorców uczęszczających na stronę oraz inne aspekty, powodują, że witryny, aby poprawnie działać, nieraz muszą być podparte sprawnym i solidnym zapleczem serwerowym. Z tego też powodu stworzono specjalne serwery dedykowane, które w porównaniu z innymi podobnymi pakietami i usługami, są one od nich o wiele stabilniejsze, co powoduje, że jeszcze większe grono graczy na rynku stawia właśnie na tę opcję wsparcia swojej strony.

Serwery dedykowane, a inne rozwiązania na rynku

Serwery dedykowane to nic innego jak oddzielny komputer, który został wyposażony w bardzo wydajny procesor, obszerną pamięć RAM i wysoką pojemność dysku SSD lub też NVMe. Jego podstawową różnicą, w porównaniu z np. hostingiem współdzielonym, jest to, że pojedynczy pakiet udostępniony jest dla jednego, określonego usługobiorcy. Klienci, którzy nabyli takie urządzenie mogą instalować dobrowolnie oprogramowanie, w tym też modyfikować ustawienia w systemie operacyjnym. Ponadto może on korzystać także ze wsparcia technicznego i specjalistycznego doradztwa firmy hostingowej.

Ważnym elementem w porównaniu z hostingiem współdzielonym jest również stabilność samego serwera. Fizyczny odpowiednik przez to, że ma większą przestrzeń operacyjną, przeznaczoną tylko dla jednego klienta, jest w stanie zagwarantować o wiele lepsze działanie i to w dodatku szybkie przełączanie pomiędzy stronami klienta.

Rozbudowana oferta serwerów dedykowanych

Odbiorcy poszukujący rozwiązania, adekwatnego do ich potrzeb, nie zawsze wiedzą, jakimi parametrami przy wyborze się kierować. Dlatego też profesjonalne usługi hostingowe, takie jak Sprint Data Center, udostępniają wszechstronny wybór zestawów na swoich stronach np. https://www.sprintdatacenter.pl/najtansze-serwery-dedykowane. Spośród nich możesz odnaleźć pakiety, w których duży nacisk położono na większą pojemność dysku i bardziej intensywną pracę procesora. Dlatego też tego typu opcja może bardziej przysłużyć się klientom, którzy kierują wielkim sklepem internetowym lub prowadzą centra przetwarzania danych. Mniej wymagający właściciele stron np. blogów mogą poszukiwać zgoła odmiennego rozwiązania, które będzie proporcjonalnie mniejsze. Choćby dlatego warto przemyśleć zakup i wybór serwera dedykowanego.

Wydajność i stabilność, ukierunkowanie na klienta indywidualnego czy pojedynczą firmę to są główne zalety stosowania serwerów dedykowanych. Możliwość konfiguracji, a także dodatkowe wsparcia doradców usługi hostingowej, mogą się przyczynić do satysfakcjonujących korzyści, jakie daje płynna, działająca witryna internetowa.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag serwery dedykowanetag komunikat firmy

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.