Czym są regały przesuwne, ile kosztują i gdzie znajdują zastosowanie?

04-06-2021, 13:25

Regały przesuwne to rodzaj mebli, które służą do bezpiecznego i łatwego przechowywania najróżniejszych rzeczy – od dokumentów po nietypowo gabarytowe przedmioty.

Są wykorzystywane w wielu branżach: od księgowej po motoryzacyjną i pomagają uporządkować dokumenty firmowe lub przedmioty, które potem łatwiej odnaleźć. O czym warto wiedzieć, jeśli rozważasz zakup regału do swojego biura?

Regały przesuwne – definicja i opis

Regały przesuwne to starannie zaprojektowane regały, które ułatwiają przechowywanie dokumentów, rzeczy wielogabarytowych i innych produktów, które wymagają odpowiedniego sposobu składowania w firmach.

Są tworzone po to, aby zapewnić właścicielom i innym pracownikom firmy łatwy dostęp do tego typu produktów. Regały jezdne doskonale sprawdzają się do przechowywania dokumentów firmowych, różnego rodzaju akt, produktów fizycznych i pozostałych przedmiotów

Regały przesuwne z napędem elektrycznym czy mechanicznym – jakie wybrać? 

Zastanawiasz się nad zamówieniem regału do swojej firmy, ale nie wiesz jaki wybrać?

Regały przesuwne z napędem elektrycznym to rozwiązanie poprawiające ergonomię pracy i ułatwiające błyskawiczny dostęp do wybranej zawartości. Doskonale się sprawdzi do przechowywania ciężkich przedmiotów lub takich, które mają nietypowe kształty. Tego rodzaju regał warto zamówić wtedy, gdy cenisz wygodę w codziennym korzystaniu z regałów, chcesz mieć do nich łatwiejszy dostęp, a zarazem odpowiednio je zabezpieczyć przed osobami niepowołanymi. Takie regały sprawdzają się świetnie w magazynach, firmach produkcyjnych, sądach czy wszędzie tam, gdzie zależy Ci na większej ochronie przechowywanych materiałów. 

  • Zaletą tego typu regałów jest to, że w prosty sposób można przesunąć korytarz roboczy regału, aby dostać się do wybranej zawartości i nie trzeba przesuwać wszystkiego w sposób ręczny.
  • Dodatkową korzyścią jest fakt, że tego rodzaju regały są wyposażone w specjalne czujniki elektroniczne, a także umożliwiają blokadę panelu dotykowego, co zwiększa bezpieczeństwo przechowywanych dokumentów lub innych rzeczy. Ogranicza też zagrożenia czy np. kradzież ważnych dokumentów z biura.
  • Jeśli więc szukasz regału do swojego biura z dodatkowymi zabezpieczeniami w postaci czujników – to tego rodzaju regały z napędem elektrycznych będą odpowiednie dla Twojego biznesu.

Natomiast regały z napędem mechanicznym wymagają wysiłku przy chęci przesunięcia mebla w celu ułatwienia sobie dostępu do przechowywanych przedmiotów. Regały jezdne mają tę zaletę, że można je umieścić w dowolnej przestrzeni, aby ją maksymalnie wykorzystać i zaaranżować w sposób praktyczny, ponieważ łatwo je zaaranżować w każdym miejscu. W związku z tym charakteryzują się większym zastosowaniem i są chętnie wybierane przez klientów z różnych branż.

Zastosowanie regałów przesuwnych – w jakich branżach są stosowane? 

  • Regały magazynowe przesuwne jak sama nazwa sugeruje są wykorzystywane często w magazynach, centrach logistycznych i biurach, szpitalach, obiektach użyteczności publicznej, hurtowniach i w takich miejscach, w których na co dzień przechowuje się mnóstwo dokumentów lub ciężkich produktów. Jeśli jesteś właścicielem magazynu lub dysponujesz dużą przestrzenią i chcesz wybrać odpowiednie regały do przechowywania rzeczy, to regały magazynowe przesuwne są idealnym wyborem do takiego celu. Pozwolą łatwo zadbać o uporządkowanie materiałów na półkach, a jednocześnie zapewnią szybki i bezproblemowy dostęp do wybranych rzeczy.
  • Regały biblioteczne przesuwne są chętnie wykorzystywane w bibliotekach miejskich. Tego rodzaju regały sprawdzają się również w muzeach, laboratoriach, archiwach, sądach i biurach. Można je wykorzystać również np. w szatniach szkół, na specjalne zbiory, przechowywanie starych dokumentów, zbiory biblioteczne lub jako podręczny magazyn produktów dostępnych w sklepie.

Regały przesuwne a cena – co warto wiedzieć? 

Jesteś zainteresowany zakupem regału, ale nie wiesz co wpływa na cenę? Regały przesuwne to koszt od kilkuset do kilku tysięcy złotych, w zależności od konkretnego projektu, który firma wykonuje indywidualnie dla każdego klienta.

Cena takiego projektu jest określana zawsze po uwzględnieniu wymagań klienta, wielkości i rodzaju regału, dlatego w kwestii wyceny najlepiej skontaktować się z firmą Regnar, która indywidualnie oszacuje koszt i podpowie w zakresie najodpowiedniejszych rozwiązań dla Twojej firmy: https://regnar.pl/ 

Za co klienci cenią regały przesuwne? 

Regały przesuwne są stosowane w wielu rozmaitych branżach, a klienci doceniają je za ergonomię, łatwość przechowywania różnych rzeczy i uniwersalne zastosowanie. Szukasz regału przesuwnego, który ułatwi Ci dostęp do przechowywanych produktów?

Sprawdź regały firmy Regnar, które są tworzone na zamówienie i dopasuj je do swoich potrzeb swojej firmy! 


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag regały przesuwnetag nowptag nols
To warto przeczytać

fot. pixabay

fot. Kaspersky

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Serwisy specjalne: