Czym są regały przesuwne, ile kosztują i gdzie znajdują zastosowanie?

04-06-2021, 13:25

Regały przesuwne to rodzaj mebli, które służą do bezpiecznego i łatwego przechowywania najróżniejszych rzeczy – od dokumentów po nietypowo gabarytowe przedmioty.

Są wykorzystywane w wielu branżach: od księgowej po motoryzacyjną i pomagają uporządkować dokumenty firmowe lub przedmioty, które potem łatwiej odnaleźć. O czym warto wiedzieć, jeśli rozważasz zakup regału do swojego biura?

Regały przesuwne – definicja i opis

Regały przesuwne to starannie zaprojektowane regały, które ułatwiają przechowywanie dokumentów, rzeczy wielogabarytowych i innych produktów, które wymagają odpowiedniego sposobu składowania w firmach.

Są tworzone po to, aby zapewnić właścicielom i innym pracownikom firmy łatwy dostęp do tego typu produktów. Regały jezdne doskonale sprawdzają się do przechowywania dokumentów firmowych, różnego rodzaju akt, produktów fizycznych i pozostałych przedmiotów

Regały przesuwne z napędem elektrycznym czy mechanicznym – jakie wybrać? 

Zastanawiasz się nad zamówieniem regału do swojej firmy, ale nie wiesz jaki wybrać?

Regały przesuwne z napędem elektrycznym to rozwiązanie poprawiające ergonomię pracy i ułatwiające błyskawiczny dostęp do wybranej zawartości. Doskonale się sprawdzi do przechowywania ciężkich przedmiotów lub takich, które mają nietypowe kształty. Tego rodzaju regał warto zamówić wtedy, gdy cenisz wygodę w codziennym korzystaniu z regałów, chcesz mieć do nich łatwiejszy dostęp, a zarazem odpowiednio je zabezpieczyć przed osobami niepowołanymi. Takie regały sprawdzają się świetnie w magazynach, firmach produkcyjnych, sądach czy wszędzie tam, gdzie zależy Ci na większej ochronie przechowywanych materiałów. 

  • Zaletą tego typu regałów jest to, że w prosty sposób można przesunąć korytarz roboczy regału, aby dostać się do wybranej zawartości i nie trzeba przesuwać wszystkiego w sposób ręczny.
  • Dodatkową korzyścią jest fakt, że tego rodzaju regały są wyposażone w specjalne czujniki elektroniczne, a także umożliwiają blokadę panelu dotykowego, co zwiększa bezpieczeństwo przechowywanych dokumentów lub innych rzeczy. Ogranicza też zagrożenia czy np. kradzież ważnych dokumentów z biura.
  • Jeśli więc szukasz regału do swojego biura z dodatkowymi zabezpieczeniami w postaci czujników – to tego rodzaju regały z napędem elektrycznych będą odpowiednie dla Twojego biznesu.

Natomiast regały z napędem mechanicznym wymagają wysiłku przy chęci przesunięcia mebla w celu ułatwienia sobie dostępu do przechowywanych przedmiotów. Regały jezdne mają tę zaletę, że można je umieścić w dowolnej przestrzeni, aby ją maksymalnie wykorzystać i zaaranżować w sposób praktyczny, ponieważ łatwo je zaaranżować w każdym miejscu. W związku z tym charakteryzują się większym zastosowaniem i są chętnie wybierane przez klientów z różnych branż.

Zastosowanie regałów przesuwnych – w jakich branżach są stosowane? 

  • Regały magazynowe przesuwne jak sama nazwa sugeruje są wykorzystywane często w magazynach, centrach logistycznych i biurach, szpitalach, obiektach użyteczności publicznej, hurtowniach i w takich miejscach, w których na co dzień przechowuje się mnóstwo dokumentów lub ciężkich produktów. Jeśli jesteś właścicielem magazynu lub dysponujesz dużą przestrzenią i chcesz wybrać odpowiednie regały do przechowywania rzeczy, to regały magazynowe przesuwne są idealnym wyborem do takiego celu. Pozwolą łatwo zadbać o uporządkowanie materiałów na półkach, a jednocześnie zapewnią szybki i bezproblemowy dostęp do wybranych rzeczy.
  • Regały biblioteczne przesuwne są chętnie wykorzystywane w bibliotekach miejskich. Tego rodzaju regały sprawdzają się również w muzeach, laboratoriach, archiwach, sądach i biurach. Można je wykorzystać również np. w szatniach szkół, na specjalne zbiory, przechowywanie starych dokumentów, zbiory biblioteczne lub jako podręczny magazyn produktów dostępnych w sklepie.

Regały przesuwne a cena – co warto wiedzieć? 

Jesteś zainteresowany zakupem regału, ale nie wiesz co wpływa na cenę? Regały przesuwne to koszt od kilkuset do kilku tysięcy złotych, w zależności od konkretnego projektu, który firma wykonuje indywidualnie dla każdego klienta.

Cena takiego projektu jest określana zawsze po uwzględnieniu wymagań klienta, wielkości i rodzaju regału, dlatego w kwestii wyceny najlepiej skontaktować się z firmą Regnar, która indywidualnie oszacuje koszt i podpowie w zakresie najodpowiedniejszych rozwiązań dla Twojej firmy: https://regnar.pl/ 

Za co klienci cenią regały przesuwne? 

Regały przesuwne są stosowane w wielu rozmaitych branżach, a klienci doceniają je za ergonomię, łatwość przechowywania różnych rzeczy i uniwersalne zastosowanie. Szukasz regału przesuwnego, który ułatwi Ci dostęp do przechowywanych produktów?

Sprawdź regały firmy Regnar, które są tworzone na zamówienie i dopasuj je do swoich potrzeb swojej firmy! 

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
fot. Ciscofot. Evolution

Tematy pokrewne:  

tag regały przesuwnetag nowptag nols

RSS  pit 37
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.