Czym charakteryzuje się sylwetka typu gruszka?

27-04-2021, 12:00

Klasyfikacja typów sylwetki stanowi podstawę dla stworzenia dobrze dobranych stylizacji. Jeżeli jesteś typem gruszki i chcesz dowiedzieć się, jakie są Twoje atuty oraz w jakich stylizacjach będzie Ci najbardziej do twarzy, zapoznaj się z poniższym tekstem.

Sylwetka typu gruszki 

Jeżeli typ Twojej figury to gruszka, to z pewnością nie możesz czuć się samotna. Jest to bowiem najbardziej powszechna sylwetka wśród kobiet w Polsce. Jest to zdecydowanie dobra wiadomość, gdyż większość producentów ubrań posiada w swojej ofercie fasony przeznaczone dla gruszek. Nie bez powodu ten typ figury nosi nazwę gruszki. Podobnie bowiem jak w przypadku tego owocu, dolne partie ciała są zdecydowanie większe od górnych. W praktyce oznacza to szerokie biodra i pełne pośladki, wąskie ramiona, małe piersi, ale również wyraźne wcięcie w talii i płaski brzuch. Jest to główny zestaw cech wyróżniający gruszkę spośród innych figur. Pomimo tego, że niewielkie piersi i obfite pośladki mogą kojarzyć się z dysproporcją, to gruszka jest typem sylwetki niezwykle kobiecej i zmysłowej, która posiada zdecydowanie wiele atutów. 

Jakie stylizacje dla gruszki? 

Aby w pełni cieszyć się własną sylwetką należy jednak wiedzieć, jak najlepiej wyeksponować atuty gruszki, którymi bez wątpienia są: pełne pośladki, zarysowane wcięcie w talii, delikatne ramiona oraz smukła szyja. Łatwo domyślić się, że gruszka bardzo korzystnie wyglądać będzie w bluzkach na ramiączkach, które eksponują ramiona, a także w dekolcie kwadratowym, o typie litery "U" lub łódki, które podkreślą długą szyję. Warto wiedzieć, że gruszka może pozwolić sobie na dopasowane ubrania dla górnych partii ciała oraz luźniejsze fasony na dół. Idealna sukienka dla gruszki powinna charakteryzować się wcięciem w talii oraz rozkloszowanym dołem sięgającym przed kolana. Ewenementem jest również fakt, że większość gruszek doskonale wygląda w poziomych pasach, przed którymi ostrzega się większość kobiet. Dobrym sposobem na optyczne powiększenie biustu jest także zakładanie wydatnych naszyjników. Najlepszym obuwiem dla gruszek są natomiast buty na szerszym obcasie, takie jak koturny. 

Czego gruszki powinny unikać? 

Większość gruszek mierzy się z problemem zbyt masywnych nóg, dlatego też nie powinny one decydować się na obcisłe doły, takie jak spodnie rurki, czy dopasowane sukienki mini. W przypadku spodni najlepszym rozwiązaniem dla gruszek są spodnie w kant oraz bardziej luźne fasony. Warto wystrzegać się także płaskich balerin oraz butów za kostkę, które będą skracać nogi. Podczas przygotowywania stylizacji należy zwrócić także uwagę na kolorystykę ubrań. Dzięki prostej zasadzie "jasne u góry, ciemne na dole" można doskonale wymodelować sylwetkę i sprawić, że brak proporcji między dolną, a górną częścią ciała zostanie całkowicie zniwelowany. Oczywiście odwrócenie kolorów w przypadku figury gruszki może okazać się zgubne, więc należy się go wystrzegać. W sferze dodatków na niekorzyść gruszek mogą działać duże torby na ramię kończące się w okolicy bioder. Sprawią one bowiem, że ta partia ciała znacznie się uwydatni.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag WLStag sylwetkatag stylizacjetag styltag nowptag nolstag modatag gruszka
pit 37
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.