Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Czy wybory 2023 będą uczciwe? Debata o zagrożeniach i rekomendacjach

30-05-2022, 17:53

W związku ze zbliżającym się maratonem wyborczym, Fundacja im. Stefana Batorego organizuje cykl debat, które z odpowiednim wyprzedzeniem pozwolą na pokazanie wyzwań dla prawidłowego przebiegu procesu wyborczego oraz działań, które wzmocnią zaufanie obywateli do ich wyników.

Co jest największym zagrożeniem dla prawidłowego przebiegu procesu wyborczego? Możliwość sfałszowania wyników? Nierówne szanse komitetów? Chaos organizacyjny i prawny? Co i jak monitorować, czemu się przyglądać, aby rzetelnie ocenić sytuację? Jakie działania warto podjąć, aby zadbać o sprawność i uczciwość procesu wyborczego? Co można zrobić, aby ułatwić obywatelom udział w maratonie wyborczym? To niektóre z pytań, na które odpowiedzi będą szukali uczestnicy debaty.

W dyskusji udział wezmą:

  • Jarosław Flis (Uniwersytet Jagielloński)
  • Róża Rzeplińska (Stowarzyszenie 61)
  • Jerzy Stępień (Uczelnia Łazarskiego)

Prowadzenie: Mikołaj CześnikAnna Materska-Sosnowska (członkowie zarządu Fundacji im. Stefana Batorego).

Debata „Czy wybory 2023 będą uczciwe? O zagrożeniach i rekomendacjach” zaplanowana jest na 3 czerwca, piątek, w godz. 11:00-13:00.

Dyskusja odbędzie się na żywo w siedzibie Fundacji Batorego oraz on-line na profilu na Facebooku fudnacji.

Rejestracja na wydarzenie >

O uczestnikach dyskusji:

 

Mikołaj Cześnik - dr. hab., socjolog, politolog. Profesor Uniwersytetu SWPS, dyrektor Instytutu Nauk Społecznych SWPS. Członek zespołu badawczego Polskiego Generalnego Studium Wyborczego.

Jarosław Flis - dr hab., profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytut Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej.

Anna Materska - Sosnowska – dr, politolożka. Wykładowczyni i adiunkt w Katedrze Systemów Politycznych, Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwentka Podyplomowego Studium Zagadnień Legislacyjnych Wydziału Prawa i Administracji UW.

Róża Rzeplińska - założycielka MamPrawoWiedziec.pl oraz prezeska Stowarzyszenia 61.

Jerzy Stępień - dyrektor Instytutu Przestrzeni Obywatelskiej i Polityki Społecznej, Katedra Prawa Administracyjnego, Konstytucyjnego i Prawa Pracy, Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego, w latach 2006–2008 prezes Trybunału Konstytucyjnego.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły: