Czy warto czytać ebooki? Gdzie kupować elektroniczne książki?

25-02-2019, 07:19

Elektroniczne książki i audiobooki to ciekawa alternatywa dla tych tradycyjnych, papierowych egzemplarzy. W niniejszym artykule wyjaśniamy, jakie zalety ma korzystanie z takich rozwiązań i podpowiadamy, gdzie można znaleźć bogaty wybór książek w takich formatach.

 

mat partnera

1. Czy warto czytać ebooki?

2. Czy warto zakupić audiobook mp3?

3. Ebooki Virtualo – czym jest oraz czy warto korzystać?

 

1. Czy warto czytać ebooki?

Wiele osób uważa, że ebook to nie to samo, co zwykła książka. Ta ostatnia stanowi fizyczną część twojej biblioteki, którą możesz w dowolnym momencie wziąć do ręki i przeczytać. Często jest też dekoracją, która wzbogaca twoje wnętrze, a także informuje gości o twojej czytelniczej pasji. Dość powszechna jest również opinia, że ebook pozbawia możliwości delektowania się prawdziwą książką. A to duży błąd! Książka w postaci elektronicznej nie zastępuje papierowego odpowiednika, lecz jedynie stanowi udogodnienie, które ma ułatwić ci życie. Możesz bez problemu zabrać ze sobą na krótką wycieczkę lub w daleką podróż kilka, kilkanaście ulubionych pozycji, a przy tym nie musisz ich dźwigać czy obawiać się o zniszczenie. To również idealny sposób, by czytać książki w komunikacji miejskiej, szkole, pracy czy na uczelni.

2. Czy warto zakupić audiobook mp3?

Podobnie jak ebook, tak i audiobook nie ujmuje niczego zwykłym, papierowym egzemplarzom, a jedynie daje możliwość wysłuchania książki w warunkach, w których jej przeczytanie byłoby niemożliwe lub niewygodne – na przykład podczas jazdy samochodem. Dobrym momentem, by sięgnąć po audiobooka będzie też czas, który spędzasz w komunikacji miejskiej. Nierzadko zdarza się tak, że jadąc do pracy czy na uczelnię autobus wypchany jest po brzegi pasażerami. W takich okolicznościach trudno jest wyciągnąć książkę czy czytnik i komfortowo przeczytać choćby kilka stron. W takim przypadku sprawdzi się za to audiobook, który możesz zgrać na telefon czy inny sprzęt z opcją odtwarzania mp3. Dzięki takim nowoczesnym rozwiązaniom, słuchanie i czytanie książek staje się czystą przyjemnością.

3. Ebooki Virtualo – czym jest oraz czy warto korzystać?

Virtualo to nowoczesna internetowa księgarnia, w której możesz zakupić pozycje, które cię interesują. Znajdziesz tu szeroki wybór zarówno ebooków, jak i audiobooków. Najnowsze premiery, bestsellery, specjalistyczne, thrillery, dokumenty, kryminały, romanse czy książki podróżnicze są na wyciągnięcie ręki. By zakupić dowolną pozycję, nie musisz nawet wychodzić z domu.

 

Warto przy tym podkreślić, że księgarnia Virtualo, by sprostać oczekiwaniom i potrzebom różnych grup czytelników, dysponuje wszelkimi dostępnymi formatami, takimi jak: epub, mobi czy mp3.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmytag ebooki
To warto przeczytać

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: