Czy trampoliny ogrodowe są przeznaczone tylko dla dzieci? Odpowiadamy!

01-06-2021, 11:13

Skakanie na trampolinie jest typowo dziecięcą rozrywką? To mit! Trampoliny ogrodowe coraz częścią zapewniają wspaniałą zabawę i efektywny trening wszystkim członkom rodziny. Wiek nie ma tu znaczenia. Zaraz dowiesz się, dlaczego.

Kto może skakać na trampolinie ogrodowej? 

Pewnie nie zdziwi Cię nasza odpowiedź – każdy. O ile nie posiada wyraźnych przeciwwskazań zdrowotnych. Skakanie na trampolinie doskonale urozmaica czas spędzany w ogrodzie całą rodziną. Zapewnia moc endorfin oraz stanowi przyjemny i skuteczny trening. Świetnie wspiera odchudzanie, bo godzinne skakanie pozwala spalić nawet 1000 kcal. Przy okazji rewelacyjnie wpływa na całą sylwetkę i kondycję. Należy pamiętać, że na trampolinie, zgodnie z zaleceniami producentów, powinno się skakać w pojedynkę. Jeśli masz ochotę na trening, postaraj się, by był to czas tylko dla Ciebie. Wprawdzie na batut nie wnosi się żadnych przyrządów, ale za to do wyboru pozostaje cały wachlarz ciekawych ćwiczeń. Przykładowe treningi znajdziesz w Internecie. 

trampolina

Jaką kupić trampolinę dla dorosłych i dzieci?

Trampolina dla całej rodziny musi być odpowiednio duża i bezpieczna. Rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo powinny być dopasowane do najmłodszego użytkownika, natomiast rozmiar i maksymalne obciążenie – do najcięższego i najwyższego domownika. Wybrana trampolina powinna posiadać siatkę ochronną, solidną i stabilną konstrukcję ze stali, zamykane wejście (na zamek i klamrę), osłonięte sprężyny oraz słupy osłonięte pianką. Trampoliny ogrodowe najczęściej mają kształt okręgu o średnicy od ok. 2,5 m do przeszło 4 m. Kupując trampolinę dla dorosłych i dzieci, wybierz duży model o średnicy ok. 4 m (o ile oczywiście masz tyle miejsca w ogrodzie). Im większa powierzchnia do skakania, tym większa swoboda i frajda! Zwróć uwagę na maksymalne obciążenie, czyli dozwoloną, łączną wagę osób, które jednocześnie korzystają z urządzenia. Przy czym najbezpieczniej jest, gdy w danym momencie skacze tylko 1 osoba. 

Trampolina tanio? Ile powinna kosztować dobra trampolina dla całej rodziny?

Ceny trampolin ogrodowych, dostępnych na polskim rynku, są bardzo zróżnicowane. Podobnie, jak w przypadku każdego sprzętu sportowego (i nie tylko), cena nie powinna stanowić jedynego kryterium wyboru danego produktu. Drogie urządzenie wcale nie musi oznaczać super funkcji i fenomenalnej jakości. I vice versa. Tania trampolina niekoniecznie będzie lichym produktem, który nie dotrwa do końca sezonu. Tak naprawdę solidnie wykonaną, polską trampolinę dla dorosłych i dzieci kupisz już około 500-600 zł (np. w Dollo.pl). W zestawie możesz otrzymać m.in. siatkę na trampolinę, bezpieczną drabinkę do wchodzenia i schodzenia oraz wszystkie akcesoria potrzebne do składania trampoliny.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag trampoliny ogrodowetag trampolinatag nolstag nolh
To warto przeczytać

fot. pixabay

fot. Kaspersky

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Serwisy specjalne: