Czy trampoliny ogrodowe są przeznaczone tylko dla dzieci? Odpowiadamy!

01-06-2021, 11:13

Skakanie na trampolinie jest typowo dziecięcą rozrywką? To mit! Trampoliny ogrodowe coraz częścią zapewniają wspaniałą zabawę i efektywny trening wszystkim członkom rodziny. Wiek nie ma tu znaczenia. Zaraz dowiesz się, dlaczego.

Kto może skakać na trampolinie ogrodowej? 

Pewnie nie zdziwi Cię nasza odpowiedź – każdy. O ile nie posiada wyraźnych przeciwwskazań zdrowotnych. Skakanie na trampolinie doskonale urozmaica czas spędzany w ogrodzie całą rodziną. Zapewnia moc endorfin oraz stanowi przyjemny i skuteczny trening. Świetnie wspiera odchudzanie, bo godzinne skakanie pozwala spalić nawet 1000 kcal. Przy okazji rewelacyjnie wpływa na całą sylwetkę i kondycję. Należy pamiętać, że na trampolinie, zgodnie z zaleceniami producentów, powinno się skakać w pojedynkę. Jeśli masz ochotę na trening, postaraj się, by był to czas tylko dla Ciebie. Wprawdzie na batut nie wnosi się żadnych przyrządów, ale za to do wyboru pozostaje cały wachlarz ciekawych ćwiczeń. Przykładowe treningi znajdziesz w Internecie. 

trampolina

Jaką kupić trampolinę dla dorosłych i dzieci?

Trampolina dla całej rodziny musi być odpowiednio duża i bezpieczna. Rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo powinny być dopasowane do najmłodszego użytkownika, natomiast rozmiar i maksymalne obciążenie – do najcięższego i najwyższego domownika. Wybrana trampolina powinna posiadać siatkę ochronną, solidną i stabilną konstrukcję ze stali, zamykane wejście (na zamek i klamrę), osłonięte sprężyny oraz słupy osłonięte pianką. Trampoliny ogrodowe najczęściej mają kształt okręgu o średnicy od ok. 2,5 m do przeszło 4 m. Kupując trampolinę dla dorosłych i dzieci, wybierz duży model o średnicy ok. 4 m (o ile oczywiście masz tyle miejsca w ogrodzie). Im większa powierzchnia do skakania, tym większa swoboda i frajda! Zwróć uwagę na maksymalne obciążenie, czyli dozwoloną, łączną wagę osób, które jednocześnie korzystają z urządzenia. Przy czym najbezpieczniej jest, gdy w danym momencie skacze tylko 1 osoba. 

Trampolina tanio? Ile powinna kosztować dobra trampolina dla całej rodziny?

Ceny trampolin ogrodowych, dostępnych na polskim rynku, są bardzo zróżnicowane. Podobnie, jak w przypadku każdego sprzętu sportowego (i nie tylko), cena nie powinna stanowić jedynego kryterium wyboru danego produktu. Drogie urządzenie wcale nie musi oznaczać super funkcji i fenomenalnej jakości. I vice versa. Tania trampolina niekoniecznie będzie lichym produktem, który nie dotrwa do końca sezonu. Tak naprawdę solidnie wykonaną, polską trampolinę dla dorosłych i dzieci kupisz już około 500-600 zł (np. w Dollo.pl). W zestawie możesz otrzymać m.in. siatkę na trampolinę, bezpieczną drabinkę do wchodzenia i schodzenia oraz wszystkie akcesoria potrzebne do składania trampoliny.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag trampoliny ogrodowetag trampolinatag nolstag nolh

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.