Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Czy mogę bez obaw korzystać z kodu CVV?

28-05-2015, 11:26

AVG, producent oprogramowania antywirusowego, przedstawia najważniejsze rzeczy, jakie musisz wiedzieć o kodzie zabezpieczającym CVV.

robot sprzątający

reklama


Jeśli często korzystasz ze sklepów internetowych, na pewno spotkałeś się z kodem CVV. Możesz go znaleźć na odwrocie karty płatniczej w postaci kodu składającego się z trzech (karta VISA/MasterCard) lub czterech (karta Amex) cyfr.

Głównym celem kodów CVV jest zapewnienie dodatkowego zabezpieczenia podczas zakupów przez internet – pomaga on zweryfikować, czy naprawdę jesteś posiadaczem danej karty (zakładając, że jesteś jedyną osobą znającą ten kod). Jest to zatem podstawowy sposób przeciwdziałania oszustwom związanym z kartami kredytowymi

CVV

Czy mogę bezpiecznie używać kodu CVV?

W przypadku zakupów online odpowiedź zazwyczaj brzmi „tak” – wystarczy, że korzystasz ze znanych sklepów, które cieszą się dobrą reputacją. Coraz więcej dzisiejszych serwisów wprowadza możliwość płacenia kartą, przy użyciu kodu CVV. Oznacza to, że próbują one w jakimś stopniu przeciwdziałać oszustwom związanym z używaniem kart płatniczych.

Także podczas płatności przez telefon możesz zostać poproszony o podanie kodu zabezpieczającego. Podobnie jak w przypadku transakcji przez internet, na ogół jest to bezpieczne – pamiętaj jednak, żeby zachować ostrożność podczas podawania szczegółów karty płatniczej (unikaj zatłoczonych miejsc lub ścisz głos, rozmawiając przez telefon).

Należy zaznaczyć również, że jeśli płacisz za przedmiot lub usługę bezpośrednio w sklepie, nigdy nie powinieneś podawać detali dotyczących Twojego kodu CVV. W rzeczywistości sprzedawca nie musi go znać – kod CVV nie jest nigdzie wyświetlany, a podczas skanowania karty istnieją inne sposoby sprawdzenia, czy jesteś upoważniony do jej używania (np. podpis lub kod PIN).

Podawanie kodu zabezpieczającego podczas zakupów poza siecią jest doskonałą okazją dla oszustów próbujących uzyskać informacje o Twojej karcie. Poznanie przez nich Twojego kodu CVV jest wszystkim, czego potrzebują, aby w kilka chwil wyczyścić Twoje konto lub wykorzystać je do wykonywania transakcji!

6 zasad, o których musisz pamiętać

Przygotowaliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci trzymać się od problemów z kartami kredytowymi z daleka:

  1. Śledź historię transakcji swojego konta, aby móc zidentyfikować operacje, które nie zostały wykonane przez Ciebie.
  2. Dokonuj transakcji tylko w znanych serwisach internetowych, którym ufasz.
  3. Nie podawaj swojego kodu CVV podczas płacenia kartą w zwyczajnym sklepie. Jeśli ktoś nalega na podanie szczegółów, możesz podejrzewać, że jest oszustem!
  4. Zainstaluj oprogramowanie zabezpieczające na swoim komputerze, tablecie lub smartfonie. Uchroni Cię to przed złośliwymi programami i wiadomościami typu phishing, które mogłyby narazić Cię na utratę ważnych osobistych danych.
  5. Nigdy nie czytaj na głos wszystkich detali swojej karty płatniczej w miejscach publicznych oraz nie zapisuj tych informacji nigdzie indziej.
  6. Unikaj płacenia kartą przez telefon, chyba że dzwonisz do sklepu bezpośrednio, a numer uzyskałeś z wiarygodnego źródła. Oszuści znani są z tego, że sami dzwonią do ofiary, aby przekonać ją do dokonania płatności za rozwiązanie problemu, który tak naprawdę nie istnieje!

 

---------------------

Przedsiębiorstwo Informatyczne CORE

Producent, importer i reseller oprogramowania. Działa od 2001 roku, a jego właścicielem jest Arkadiusz Stanoszek. Produkty AVG rozprowadzane są przez siatkę ponad 1300 resellerów na terenie całej Polski, zapewniona jest pełna polska pomoc techniczna oraz wsparcie handlowe i marketingowe.

www.avg.pl; infolinia: 801 906 906

 

 

Źródło: Publikacja opłacona

Komunikaty Firm

Jeśli chcesz, aby informacja prasowa lub komunikat Twojej firmy pojawił się w DI, pisz na adres: kf@di24.pl. W odpowiedzi prześlemy informacje o usłudze.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły: