Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Amerykańska agencja kosmiczna dokonała ważnego odkrycia, które potwierdza, że nie jesteśmy dziećmi tylko naszej planety.

robot sprzątający

reklama


7 lutego 1999 z przylądka Canaveral na Florydzie wystartowała amerykańska bezzałogowa sonda kosmiczna Stardust, której celem było zbadanie komety Wild 2. Miała ona zebrać jej drobiny i powrócić na Ziemię, by możliwe stało się ich zbadanie przez naukowców. Sonda powróciła w styczniu 2006 roku.

NASA poinformowała o niezwykle ważnym odkryciu, jakiego dokonano podczas badania fragmentów komety. Okazało się, że w jej skład wchodzi glicyna - najprostszy z aminokwasów. Jest ona używana do tworzenia przez organizmy żywe białek. Naukowcy uważają, że jest to dowód potwierdzający teorię, że niektóre ze składników, dzięki którym na naszej planecie pojawiło się i wykształciło życie, pochodzą z Kosmosu, a na Ziemi pojawiły się w wyniku zderzeń z meteorytami i kometami.

Nie jest więc prawdą twierdzenie, że życie na Ziemi powstało tylko i wyłącznie w wyniku procesów, jakie na niej zaszły. Swój udział miały też prawdopodobnie inne ciała niebieskie.

- Odkrycie glicyny w komecie podtrzymuje także twierdzenie, że związki chemiczne tworzące życie są szeroko rozpowszechnione w Kosmosie. Może to oznaczać, że życie w Kosmosie może występować powszechnie - dodał dr Carl Pilcher, dyrektor Instytutu Astrobiologii NASA.

Ponieważ kolizje meteorytów i komet z planetami nie są zjawiskami rzadkimi, nie jest wykluczone, że w innych miejscach Kosmosu zaszły procesy analogiczne do tych na naszej planecie. Odpowiedzi na pytanie "czy jesteśmy sami?" wciąż jednak jeszcze nie ma.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: DI24.pl