Czy Bitcoin to waluta młodych? – odpowiedź w raporcie "Pokolenie Millennium"

31-01-2017, 14:18

Bank Millennium zapytał osoby w wieku 16-40 o ich znajomość i stosunek do nowych technologii płatniczych.

Respondenci wymieniali przede wszystkim BLIKA. Prawie połowa Polaków w wieku 16-40 lat słyszała o płatności telefonem z BLIKIEM, a 1 na 10 korzysta z tego sposobu płatności. Zapytano także o Bitcoiny.

 

Przeczytaj:

Bitcoin. Wirtualna waluta internetu

Synteza wiedzy na temat wirtualnego pieniądza. Spora część publikacji została poświęcona bezpieczeństwu w świecie wirtualnym, czyli prywatności użytkowników waluty, obronie przed cyberprzestępcami i kwestii nielegalnych transakcji przy użyciu bitcoina. * [link afiliacyjny]

W Polsce, jak pokazuje raport „Pokolenie Millennium w świecie finansów i nowych technologii, na tle generacji X i Z”, o Bitcoinach słyszało 36 proc. badanych, ale jedynie 4 proc. korzysta z tej kryptowaluty. Z badania wynika, że mężczyźni oraz najmłodsza grupa badanych w wieku 16-19 lat, częściej niż inni deklarują znajomość nowych technologii płatniczych. Bitcoiny stosuje 5 proc. mężczyzn i 2 proc. kobiet, a w grupie 16-19 lat używa ich 6 proc. badanych. Najmniej popularne są wśród osób w wieku 33-40 lat – zaledwie 2 proc. pytanych używa tej kryptowaluty. 

W badaniu „Pokolenie Millennium w świecie finansów i nowych technologii, na tle generacji X i Z” z wymienionych preferowanych technologii jak aplikacja na smartwatcha czy płatności P2P, Bitcoiny plasowały się wysoko, zaraz za BLIKIEM.

Pełna treść raportu >>


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy