Już 16 listopada, na terenie kampusu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu-Rokitnicy, odbędzie się czwarta edycja konferencji WUD Silesia. Eksperci z Polski i z zagranicy podzielą się swoją wiedzą podczas wykładów i warsztatów, których tematem przewodnim będzie „Healthcare: Collaborating for Better Systems”. Organizatorami tegorocznej edycji są Future Processing i SUM.
reklama
Rejestracja na WUD Silesia rusza już 21 października. W konferencji może wziąć udział każdy zainteresowany zagadnieniem użyteczności. Jej głównymi odbiorcami są w szczególności studenci i absolwenci kierunków związanych z IT, UX, wzornictwem, bioinżynierią i medycyną, jak również praktycy UX, pracownicy firm IT oraz freelancerzy.
„Udział w WUD Silesia to znakomita okazja do poszerzenia wiedzy z zakresu User Experience, a jest to wiedza płynąca od uznanych i doświadczonych praktyków UX. WUD Silesia to również doskonała okazja do dyskusji, wymiany doświadczeń i zawarcia nowych znajomości z praktykami UX z całej Polski”- powiedział Paweł Nowak, pomysłodawca WUD Silesia.
Tegoroczna edycja zostanie zorganizowana przy współpracy ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym. Wykłady i warsztaty poprowadzą praktycy z branży User Experience, Design oraz IT. To zdobywcy wielu prestiżowych nagród, autorzy publikacji o UX i designie. Tematy przez nich poruszane będą dotyczyć głównie zagadnień użytecznego projektowania na potrzeby opieki zdrowotnej zarówno w IT, jak i w usługach offline. Odniosą się oni także do problemów pojawiających się w komunikacji z drugim człowiekiem, innowacyjnych rozwiązań stosowanych w medycynie (np. przy rehabilitacji osób niepełnosprawnych ruchowo czy pomaganiu osobom niesłyszącym) oraz wielu innych.
Organizatorzy WUD Silesia ujawniają prelegentów stopniowo. Wiadomo już, że na konferencji będzie można się spotkać m.in. z Jonathanem Westem z Helen Hemlyn Center for Design, absolwentem Royal Collage of Art zajmującym się projektowaniem na potrzeby ochrony zdrowia i bezpieczeństwa pacjentów. Jednym z jego nagrodzonych projektów był wózek reanimacyjny zaprojektowany przez grupę Designing Out Medical Error.
Prelegentem będzie także Zdzisław Sobierajski, przedsiębiorca i propagator rozwoju produktów poprzez ergonomię i dobre wzornictwo, którego projekty zdobyły prestiżowe tytuły RedDot Design Award Winner 2011 i 2012 oraz nominację do German Design Award w 2012 i 2013 r. W czasie WUD Silesia będzie można spotkać także Przemysława Kuśmierka oraz Sławomira Łuczywka, którzy wspólnie pracują nad projektem Automatycznego Tłumacza Języka Migowego.
W ubiegłym roku konferencja WUD Silesia odbyła się 10 listopada w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach. Podczas trzeciej edycji polscy i zagraniczni eksperci przeprowadzili wykłady oraz warsztaty nawiązujące do tematu przewodniego – „Użyteczność Systemów Finansowych”. W konferencji wzięło udział ponad 200 osób. Relację wideo z konferencji można obejrzeć poniżej:
Światowy Dzień Użyteczności (z ang. World Usability Day) to międzynarodowa inicjatywa odbywająca się od 2005 roku w ponad 40 krajach. W pierwszych tygodniach listopada organizowane są różnorodne wydarzenia poświęcone tematyce użyteczności, User Experience i projektowania nakierowanego na człowieka. World Usability Day to przede wszystkim spotkania o charakterze konferencyjnym, panele wymiany wiedzy i doświadczeń, miejsce spotkań ekspertów ze świata nauki oraz biznesu. Jest to również doskonała okazja do generowania nowych pomysłów i innowacyjnych rozwiązań.
Organizatorem WUD Silesia jest firma Future Processing. W rankingu Deloitte jest to jedna z 50 najlepiej rozwijających się firm w Polsce. Od 2000 r. firma zajmuje się tworzeniem specjalistycznego oprogramowania komputerowego na potrzeby międzynarodowego handlu, przemysłu i usług. Obecnie Future Processing zatrudnia ponad 500 osób i posiada biura w Bytomiu, Gliwicach i Opolu. Firma jest Certyfikowanym Partnerem Microsoftu, zdobyła tytuły Gold Independent Software Vendor oraz Software Development.
Od samego początku swego istnienia Future Processing przywiązywało ogromną wartość do rozwoju edukacji i kwestii zaangażowania biznesu w sprawy społeczne. Jest to jeden z głównych punktów założeń misji CSR firmy – Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Future Processing współpracuje z największymi ośrodkami akademickimi w regionie, wspierając ich profil naukowy i badawczy, oraz angażuje się w wiele istotnych dla nauki wydarzeń, np. w Śląską Noc Naukowców, New Media Day.
Współorganizatorem WUD Silesia jest Śląski Uniwersytet Medyczny, który za swoją misję przyjmuje nowoczesne kształcenie studentów w zawodach medycznych, łącząc je z wychowaniem w duchu poszanowania wolności nauki, humanizmu i etyki. Baza naukowo-dydaktyczna i kliniczna SUM liczy ogółem ponad 200 jednostek, zlokalizowanych głównie w miastach stanowiących siedziby wydziałów, tj. w Zabrzu, Katowicach, Sosnowcu i Bytomiu. Wydziały dysponują odpowiednio wyposażonymi salami wykładowymi, seminaryjnymi i ćwiczeniowymi. Uczelnia posiada 6 samodzielnych publicznych szpitali klinicznych.
Organizatorzy konferencji zapraszają wszystkie osoby zainteresowane wzięciem udziału w wydarzeniu do odwiedzenia ich strony internetowej wudsilesia.pl oraz ich profilu na Facebooku www.facebook.com/wudsilesia.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
Jak wyszkolić profesjonalnego marketingowca, webdevelopera czy pracownika IT?