Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Czterokrotny wzrost obrotów w internetowym kantorze

21-09-2010, 16:07

Rozszerzenie usługi o dwa nowe banki okazało się bardzo korzystne dla serwisu Internetowykantor.pl, umożliwiającego wymianę walut w sieci. Po pierwszych dwóch tygodniach od wprowadzenia ułatwień w wymianie euro dla klientów Banku Zachodniego WBK i PKO Banku Polskiego internetowy kantor odnotował czterokrotny wzrost obrotów europejską walutą.

Klienci dwóch czołowych banków w Polsce od 1 września mogą natychmiastowo i bez dodatkowych opłat wymieniać euro za pośrednictwem serwisu Internetowykantor.pl. Spowodowało to wzrost jego obrotów w tej walucie o ponad 440 proc. w stosunku do analogicznego okresu w sierpniu, co zdaniem przedstawicieli serwisu pokazało, jak duże jest zapotrzebowanie na wymianę dewiz za pośrednictwem rachunków bankowych.

Dziennie w serwisie rejestruje się obecnie pięciokrotnie więcej nowych użytkowników, którzy posiadają konta w BZ WBK i PKO BP. Do korzystania z internetowego kantoru zachęca ich przede wszystkim brak dodatkowych opłat za dokonywanie przelewów oraz natychmiastowe wykonanie operacji - informują przedstawiciele Internetowykantor.pl. Obliczono, że średni czas realizacji transakcji dla klientów tych banków wynosi 1 min 31 sek. Średnia kwota jednej operacji wśród klientów korzystających z nowej oferty to 1436,45 EUR. Z kolei przeciętna kwota przypadająca na użytkownika to 2154 EUR. Wszystkie transakcje zawierane są po kursach zbliżonych do średnich kursów na rynku Forex.

- Umożliwiliśmy milionom klientów BZ WBK i PKO BP wymianę euro bez konieczności wychodzenia z domu. Jest to wygodniejsze i znacznie bardziej bezpieczne rozwiązanie niż tradycyjna wymiana w kantorze. Teraz, aby wymienić walutę, wystarczy kilka kliknięć i już po kilku minutach użytkownik ma pieniądze na swoim koncie – mówi Michał Czekalski, założyciel serwisu.

Zwiększone obroty i liczba użytkowników internetowego kantoru mogą świadczyć o tym, że Polacy przekonują się do tego typu internetowych rozwiązań. Internauci korzystający z usługi finansowych online uzasadniają to nie tylko oszczędnościami w postaci pieniędzy i czasu, ale również wygodą, a nawet większym bezpieczeństwem niż w przypadku tradycyjnych transakcji.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik