Część iPadów 3 wyprodukowanych zostanie w Brazylii

16-09-2011, 21:20

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami Apple chce uniknąć głośnych problemów z chińskimi fabrykami Foxconnu, ale także szuka oszczędności.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jak podał serwis DigiTimes, znany z publikowania rewelacji na temat Apple'a, według raportu UOL fabryki Foxconnu w Brazylii są gotowe do produkcji nowego tabletu od firmy z Cupertino.

Czytaj także: Użytkownicy iPhone'ów chętnie kupią nowe wersje urządzeń

Sonda
Kupisz iPada 3?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Produkcja ma się rozpocząć dopiero w grudniu, zatem z pewnością w Brazylii wytwarzana będzie wtedy już trzecia generacja bijącego rekordy popularności tabletu od Apple'a. Lokalny minister odpowiedzialny za technologię poinformował, że fabryki nowoczesnych urządzeń są wspólnym przedsięwzięciem brazylijskiego rządu oraz Foxconnu. 

Warto przypomnieć, że chińska fabryka znana jest z wyzyskiwania pracowników, z których wielu popełniło w ostatnim czasie samobójstwa. Pod koniec lipca przedstawiciele korporacji poinformowali, że w poprawie warunków pracy ma pomóc wyposażenie fabryk w ponad milion robotów.

Choć tego typu informacje z pewnością nie były korzystne wizerunkowo dla Apple'a, trudno oczekiwać, by firma z Cupertino właśnie na podstawie warunków pracy w fabrykach wybierała swoich kontrahentów. Według danych podawanych w sierpniu większość nowych iPadów będzie wciąż produkowana w Chinach, tym razem jednak z pomocą giganta Pegatron, zatrudniającego ponad 100 tys. ludzi.

Czytaj także: Milion aplikacji dla iOS i Androida


Źródło: DigiTimes


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag Pegatrontag iPad 3tag iPadtag Foxconntag Cupertinotag Chinytag Brazyliatag Apple
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.