Czego najczęściej szukają Polacy w sieci? (wideo)

10-12-2010, 14:47

W Google najszybciej zyskują takie hasła, jak Justin Bieber i Lech Kaczyński. W skali światowej tracą m.in. „świńska grypa” i Michael Jackson – wynika z rankingu Zeitgeist 2010 prowadzonego przez Google.

Google przygotowuje zestawienie Zeitgeist (z jęz. niemieckiego: „zeit” - „czas” oraz „geist” - „duch”, czyli „duch czasu”), podsumowując miliony zapytań wpisywanych przez internautów w okno wyszukiwarki każdego dnia. Wraz z tegorocznym zestawieniem ukazał się także film pokazujący najważniejsze wyszukiwane wydarzenia br.

>> Czytaj też: Supergluty, czyli polska wyszukiwarka dla dzieci

Sonda
Wyszukiwarki:
  • ułatwiają poruszanie się w sieci
  • oszczędzają nasz czas
  • wprowadzają w błąd
  • nie znajdują tego czego szukamy
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

Podobnie jak w poprzedniej edycji, na czele zestawienia uplasowała się „nasza klasa”. Polacy polubili też gry online, co widać, zarówno patrząc na listę najpopularniejszych haseł („gry”), jak i na najszybciej zyskujące na popularności („farmerama”, „grepolis”). 2010 rok w wyszukiwarce jest jednak rokiem Justina Biebera, szesnastolatka z Montrealu. Jego nazwisko pojawiło się aż na trzech listach – najszybciej zyskujących na popularności haseł w Polsce i na świecie oraz na liście Ludzie.

Najpopularniejsze hasła w Google (Zeitgeist)
fot. - Najpopularniejsze hasła w Google (Zeitgeist)
Serial „Majka” zajął pierwsze miejsce w kategorii programów TV i jako jedyny z tej kategorii trafił na listę haseł najszybciej zyskujących na popularności. Butterbean, zawodnik sportów walki, podbił serca fanów sportu. Spośród haseł dotyczących nauki zainteresowanie wzbudziło zaćmienie księżyca, choć może jego popularność można tłumaczyć premierą filmu „Zaćmienie” z sagi „Zmierzch”.

>> Czytaj też: Wyszukiwarka 123people zadowolona z debiutu w Polsce

Na świecie największym wzrostem popularności może się pochwalić hasło „chatroulette”, czyli serwis umożliwiający czat wideo z losowymi osobami. Równie dużym zainteresowaniem cieszył się też iPad, tablet firmy Apple.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy