Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Czas realizacji przelewów ważny dla Polaków

redakcja 29-07-2010, 16:16

Aż 65 proc. Polaków jest skłonnych zmienić bank na taki, który zapewni szybszą realizację ich przelewów - wynika z analizy ponad 1000 ankiet przeprowadzonej przez serwis Kiedykasa.pl. Co ciekawe, większość jest w stanie ponieść dodatkowe koszty takiej usługi.

Co jest dla Ciebie istotne przy realizacji przelewu?
fot. Kiedykasa.pl - Co jest dla Ciebie istotne przy realizacji przelewu?
Poza czasem realizacji usługi ważne są również koszty przelewów. Osiem na dziesięć osób bierze pod uwagę ten czynnik, wybierając bank. Dla porównania czas realizacji zleceń jest ważny dla 95 proc. respondentów.

Co trzecia osoba chce płacić za przelew do 50 groszy, a tylko 8 proc. akceptuje cenę w wysokości 1 złotego. Jednocześnie prawie siedem na dziesięć osób deklaruje, że zapłaciłoby dodatkowo, jeśli otrzymałoby gwarancję, że ich przelew dojdzie do adresata szybciej.

– W dobie handlu w sieci, aukcji internetowych i rozliczeń bezgotówkowych powiedzenie, że czas to pieniądz chyba nigdy nie było bardziej aktualne – komentuje Szymon Czyż z serwisu Kiedykasa.pl udostępniającego darmowy kalkulator czasu realizacji przelewów.

>> Czytaj także: Przelewasz przed weekendem? Możesz poczekać nawet 3 dni

Osoby badane to internauci, którzy przelewy robią głównie za pośrednictwem sieci (96 proc. odpowiedzi), rzadziej w oddziale banku (3 proc.) i na poczcie (1 proc.). Wykonują 6-10 przelewów miesięcznie (40 proc. odpowiedzi) płacąc za rachunki i zakupy w internecie. Tylko co piąty wykonuje przelewy zagraniczne, a co trzeci używa zleceń stałych.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *