Materac jako przedmiot codziennego użytku, zużywa się z upływem czasu. Dlatego co kilka lat niezbędna jest jego wymiana. Maksymalny czas jaki materac nam może posłużyć to 7 do 10 lat. Niestety po takim czasie powinniśmy pożegnać się z naszym materacem. Kiedyś niezwykle wygodny, jest on już mocno wyeksploatowany. Odkształcenia na jego powierzchni nie zapewniają właściwego podparcia co prowadzi do bólów kręgosłupa i mięśni. Dodatkowo jest doskonałym siedliskiem alergenów - od roztoczy, żywiących się naszym martwym naskórkiem po kurz domowy.
Jak już podejmiemy tę ważną decyzję, że nie chcemy się już dużej męczyć na naszym materacu i czas poszukać nowego bogactwo materacowego rynku może nas wprawić w oszołomienie. Ten wybór jednak wcale nie musi nasz przerażać. Doradcy klienta ze Sleeptime.pl udzielili nam kilka cennych wskazówek jak nie stracić głowy podczas polowania na nowy materac. Najważniejszą kwestią jest wybierane modeli sprawdzonych producentów, takich jak Janpol czy Hilding. Wieloletnie doświadczenia na rynku daje nam gwarancję, że interesujący nas produkt jest wysokiej jakości i spełni nasze oczekiwania.
Materace piankowe
Dostępne materace dzielimy na kilka rodzajów, każda o innym przeznaczeniu i zaletach. Atrakcyjne cenowe materace piankowe są świetne dla małych dzieci i dorosłych lubiących sztywne, nieodbijające podłoże. Bardziej przewiewne i sprężyste i wytrzymałe, będą te z pianki wysokoelastycznej, takie jak model Family Dynamic Hilding o dodatkowym profilowaniu na 7 stref twardości.
Materace sprężynowe
Niezwykle wytrzymałe sprężyny bonellowe jak w materacy Helena firmy Janpol, to idealna opcja dla starszych dzieci, młodzieży i singli - po prostu dla jednej osoby ze względy na powierzchniowe rozkładanie ciężaru ciała.
Materace kieszeniowe to bardzo dobre rozwiązanie dla par. Konstrukcja sprężyn kieszeniowych zapewnia ich punktowe działanie, co nie tylko zapewnia doskonałe dopasowanie do ciała ale niweluje falowanie powierzchni i odczuwanie ruchów partnera na materacu. Model Janpol Wenus czy pocket Family Hilding, sprawdzi się doskonale. Jednak jeszcze lepiej wypadnie taki o większym zagęszczeniu sprężyn we wkładzie materaca - model multipocket Janpol Andromeda czy multipocket Original Multi Hilding.
Materace ortopedyczne
Jeśli przyszło się nam zmagać z różnego rodzajami bólów kręgosłupa niezastąpione będą materace lateksowe. Lateks to materiał o najlepszych właściwościach ortopedycznych. Dzięki swojej unikatowej elastyczności, sprężystości i wytrzymałości idealnie i błyskawicznie dopasowuje się naturalnej krzywizny kręgosłupa, niwelując wszelkie uciski. Lateksowe modele Janpol Demeter czy Piano zapewnią nie tylko doskonały komfort ale również uwolnią nas od alergennych roztoczy.
Dobór twardości
Kolejna rada naszych ekspertów dotyczy doboru stopnia twardości. Aby materac odpowiednio dopasował się do nas dopasował musi mieć właściwą twardość. A ją dobieramy do wagi według zasady - im cięższa osoba tym twardszy materac. Dlatego osobą szczupłym, ważącym do 60kg, polecamy materace miękkie. Tym z przedziału 60-80kg, średniotwarde. Materace twarde poleczmy dopiero po przekroczeniu tych 80kg. Jednak tutaj osobiste upodobania również nie pozostają bez znaczenia a jeśli materac jest przeznaczony dla dwóch osób powinno się go dobierać do potrzeb osoby ważącej więcej. A jeśli tylko mamy taka możliwość na materacu najlepiej się położyć i przetestować. Po więcej profesjonalnych porad i odpowiedzi na nurtujące nas pytania zapraszamy do salonu stacjonarnego i telefonicznego Biura Obsługi Klienta Sleeptime.pl. Tutaj rozwieją się nasze wątpliwości i czeka nasz idealny materac.
Źródło: Publikacja opłacona
Jeśli chcesz, aby informacja prasowa także Twojej firmy pojawiła się w sekcji "Komunikaty Firm" DI pisz pod adres: kf@di24.pl. W odpowiedzi prześlemy informacje o usłudze.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
Internet Rzeczy. Bezpieczeństwo Smart City - VII Konferencja Naukowa Bezpieczeństwo w Internecie
|
|
|
|
|
|