Cyfra+ i telewizja n razem już niedługo

20-12-2011, 19:09

Do końca br. ma powstać platforma cyfrowa łącząca bazę 2,5 mln abonentów, a do 2015 ma być ich ponad 3 mln. Konsolidacja dla klientów ma oznaczać dostęp do ekskluzywnych treści w jakości HD.

Grupa CANAL+, Grupa ITI i Grupa TVN ogłosiły wczoraj nawiązanie strategicznego partnerstwa, w ramach którego połączą swoje polskie spółki działające na rynku płatnej telewizji. W ten sposób Grupa CANAL+ zostanie kluczowym akcjonariuszem TVN.

Dzięki połączeniu CYFRY+ i należącej do TVN platformy „n” do końca 2011 r. powstanie platforma cyfrowa (DTH). Do Grupy CANAL+ należeć będzie 51% kapitału zakładowego nowo utworzonej spółki płatnej telewizji, zaś Grupa TVN i UPC będą posiadać w niej odpowiednio 32% i 17%. Spółka płatnej telewizji będzie również współpracować z TVN w zakresie rozwoju treści i produkcji. Partnerstwo zostanie dodatkowo wzmocnione przez Grupę CANAL+, która stanie się kluczowym akcjonariuszem polskiej grupy medialnej TVN (razem z ITI).

Struktura grupy po transakcji
fot. ITI - Struktura grupy po transakcji
Konsolidacja ma pozwolić, by w trzecim roku działalności osiągnąć efekt synergii przekraczający 250 mln zł, wynikający głównie ze wzrostu przychodów i optymalizacji kosztów, a do końca 2015 r. nowo utworzona spółka zwiększy liczbę klientów do ponad 3 mln, z EBITDA przekraczającą 550 mln zł.

- Połączenie to stanowi fundament przyszłego rozwoju, który może przełożyć się na stworzenie ponadprzeciętnej wartości. Wraz z Grupą Canal+ otwieramy dla naszych akcjonariuszy nowy rozdział, a ja spodziewam się, że uda nam się stworzyć światowej klasy zespół zarządzający, który zapewni nowo utworzonej spółce wiodącą pozycję na wysoce konkurencyjnym polskim rynku medialnym - powiedział Markus Tellenbach, Prezes TVN.

Czytaj też: Skuteczna konsolidacja IT w oddziałach firmy

- Obie platformy mają uzupełniające się kompetencje w zakresie kontentu, marketingu i technologicznego know-how. Ich połączenie przyniesie korzyść konsumentom, dla których wybór spośród ofert płatnej telewizji - na jednym z najbardziej konkurencyjnych europejskich rynków - stanie się dużo prostszy - dodała Beata Mońka, Prezes CYFRY+.

Grupa CANAL+ wniesie swoje udziały w Cyfrze+, aby przejąć pakiet kontrolny nowo utworzonej platformy płatnej telewizji, a także zapłaci łącznie około 230 mln euro gotówką za 40% udziałów w N-Vision, spółce-matce Polish Television

Nowa, połączona platforma cyfrowa będzie zarządzana wspólnie przez Markusa Tellenbacha (Prezesa) i Beatę Mońka (Wiceprezesa). Zamknięcie transakcji oczekiwane jest w drugiej połowie 2012 r., w zależności od uzyskania zgody odpowiednich organów regulujących rynek.


Źródło: Grupa ITI
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031