CR Media Consulting może zawrzeć układ z wierzycielami

22-03-2010, 10:10

17 marca 2010 r. Sąd Rejonowy (X Wydział Gospodarczy) w Warszawie ogłosił upadłość CR Media Consulting z możliwością zawarcia układu.

Decyzja o złożeniu wniosku o upadłość CR Media Consulting z możliwością nawiązania układu była jednym z elementów planu restrukturyzacji finansowej Grupy Kapitałowej Internet Group SA. Zarząd Grupy opracował i wdrożył plan uzdrowienia finansów, którego założeniem jest zmniejszenie zadłużenia spółki o 70% do połowy roku 2011, czyli sprowadzenia długu Grupy do poziomu 30 mln zł.

We wniosku o upadłość układową, złożonym w dniu 19 lutego 2010 r., spółka zaproponowała podział wierzycieli na trzy grupy: Wierzyciele Współpracujący, Wierzyciele Zwykli oraz Fundacje, jak również przedstawiła ostatecznie następujące propozycje realizacji swoich zobowiązań:

a) spłata 100% zadłużenia wobec wierzycieli drobnych (tj. z tytułu wierzytelności do 15 tys. złotych brutto) oraz Fundacji,

b) spłata 70% wartości wierzytelności innych wierzycieli w terminie 30 miesięcy od daty rozpoczęcia wykonywania układu, połączona z konwersją pozostałych 30% wierzytelności na kapitał zakładowy spółki (akcje),

c) specjalna opcja dla wierzycieli współpracujących ze spółką w kontynuowaniu jej działalności gospodarczej w okresie realizacji układu, polegająca na wykupie objętych przez nich akcji po cenie równej 120% wartości nominalnej.

Oznacza to, iż wszyscy wierzyciele otrzymają 100% swoich wierzytelności – w przypadku niektórych spłata będzie jednak rozłożona na raty i podzielona na część płatną w gotówce i zamienioną na akcje spółki - informują przedstawiciele firmy.

CR Media Consulting będzie kontynuowała działalność operacyjną przy pozostawieniu jej zarządu własnego (funkcję Prezesa Zarządu pełni od niedawna Paweł Stachnik) oraz pod bieżącym nadzorem Tymczasowego Nadzorcy Sądowego oraz Sędziego Komisarza, zgodnie z obowiązkami wynikającymi z przepisów prawa upadłościowego i naprawczego.

- Dla spółki szczególnie istotną rolę odgrywa kontynuacja działalności operacyjnej, która umożliwi generowanie przychodu, a tym samym realizację zobowiązań wobec wierzycieli - mówi Paweł Stachnik, Prezes Zarządu CR Media Consulting. - Głęboko wierzymy, że kolejnym krokiem naprawczym sytuacji CRMC będzie nawiązanie porozumienia z wierzycielami – istotnymi partnerami biznesowymi, z którymi spółka do tej pory utrzymywała dobre relacje i cieszyła się efektywną współpracą. Bardzo liczymy na pozytywną reakcję naszych wieloletnich partnerów.

Przedstawiciele firmy zapewniają, że są bardzo zdeterminowani, aby przywrócić CR Media Consulting na ścieżkę wzrostu i rentowności. - Będzie to niewątpliwie wymagało przemodelowania biznesu CRMC, zorientowania go na rozwój obszaru ekspertyzy i profesjonalnego doradztwa w zakresie komunikacji marketingowej z wykorzystaniem zarówno nowych, jak i tradycyjnych mediów – dodaje Paweł Stachnik.


Źródło: InternetGroup
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031