Coraz więcej sklepów w chmurze home.pl

28-10-2011, 08:00

Liczba sklepów internetowych w Polsce dynamicznie rośnie. Wśród rozwiązań technologicznych wybieranych przez e-sprzedawców coraz większym zainteresowaniem cieszą się aplikacje w chmurze.

Rozwiązania świadczone w modelu SaaS, czyli oprogramowanie jako usługa (np. e-sklep), często wykorzystują technologię przetwarzania w chmurze. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą zyskać znaczne oszczędności względem indywidualnie projektowanych sklepów wirtualnych oraz stałe wsparcie techniczne dostawców platform sklepowych. Klient rozlicza się z dostawcą usług w systemie abonamentowym, a ceny kształtują się na poziomie od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie.

Według danych home.pl firma posiada w swojej bazie ponad 1/3 wszystkich e-sklepów działających w modelu SaaS, co ma stanowić około 4500 sklepów internetowych.

Czytaj też: Powstaje wyszukiwarka dla e-commerce za 4 mln zł

Najpopularniejsze platformy dla sklepów internetowych w modelu SaaS
fot. home.pl - Najpopularniejsze platformy dla sklepów internetowych w modelu SaaS
Z zebranych przez firmę danych wynika też, że w gronie najpopularniejszych platform sklepowych znalazły się: iStore.pl - 2100 sklepów (15,72%) oraz Shoper.pl – niewiele mniej, bo 2010 sklepów (15,04%). Kolejne cztery platformy skupiły w swoich bazach od 600 do 1000 sklepów. Łącznie w zestawieniu znalazło się 11 platform posiadających 13000 aktywnych sklepów internetowych.

Wobec naszych szacunków już co drugi sklep internetowy w Polsce pracuje w oparciu o aplikacje w chmurowym modelu SaaS – mówi Przemysław Marciniak, Kierownik Produktu E-commerce w home.pl.

Firma świadczy usługę sklepów internetowych od 2008 roku. Na początku 2011 roku pod marką Click Shop wdrożona została platforma sklepowa dostępna w pakietach podstawowym i premium. W październiku br. zarejestrowano przeszło 1000 nowych sklepów Click Shop i Click Shop Premium.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy