Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

W Republice Południowej Afryki przybywa użytkowników internetu, jednak wysokie ceny i brak konkurencji na rynku są powodami najwolniejszego wzrostu liczby internautów w tym regionie.

robot sprzątający

reklama


O niewiele ponad 100 tysięcy zwiększy się w tym roku liczba osób korzystających z internetu w Republice Południowej Afryki (RPA). Firma konsultingowa World Wide Worx szacuje, że pod koniec roku z internetu korzystać będzie 3,85 milionów mieszkańców RPA, czyli jedynie co 12. - czytamy w raporcie.

Firma bada rynek internetowy w Południowej Afryce od 1993 roku. Tegoroczny 3-procentowy wzrost jest najniższym od czasu, kiedy internet zawitał do RPA.

Z analiz wynika, że większość nowych posiadaczy szybkich łączy to osoby, które wcześniej posiadały dostęp wdzwaniany (dial-up). Liczba tych pierwszych wzrośnie w tym roku o około 150 tysięcy, drugich - spadnie o przeszło 120 tysięcy (do poziomu poniżej 1 miliona). Liczba nowych użytkowników rośnie więc bardzo wolno.

Wśród powodów firma wymienia wysokie koszty nie tylko samego dostępu do internetu, ale także abonamentu telefonicznego. Poprawę sytuacji przyniesie dopiero pojawienie się nowego operatora na rynku (Neotel), a także inicjatywy rad miast, zmierzające do oferowania bezprzewodowego dostępu do sieci.

Warto podkreślić, że Republika Południowej Afryki, jako najlepiej rozwinięty kraj kontynentu, nie może korzystać z niektórych inicjatyw, których celem jest stworzenie infrastruktury informatycznej na Czarnym Lądzie. Przykładem takowej jest program Regionalnej Infrastruktury Telekomunikacyjnej Banku Światowego.

Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: World Wide Worx



Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E