Co musisz wiedzieć przed stworzeniem strony www

28-11-2018, 07:55

W czasach powszechnego dostępu do Internetu żadna z firm nie może obejść się bez posiadania własnej strony internetowej. Niezależnie czy jest to mikroprzedsiębiorstwo, czy wielka korporacja, to obecność w Internecie jest kluczowa. Według danych GUS własną stronę posiadało ponad 67% przedsiębiorstw. Większość z nich wykorzystywała ją celem prezentacji swojej oferty. Zanim zaczniesz tworzyć swoją stronę internetową, musisz rozważyć kilka aspektów.

mat partnera• Cel, w jakim jest stworzona strona internetowa.

• Technologia, w jakiej jest wykonana strona WWW.

• Wybór profesjonalnej agencji do wykonania strony internetowej.

Cel strony a jej funkcjonalność

Pierwszym pytaniem, jakie należy sobie zadać przed rozpoczęciem pracy nad stroną internetową, należy cel posiadania takiej strony. Zazwyczaj zależne jest to od specyfiki branży. Podstawowa strona typu wizytówka może być idealnym sposobem na zdobycie potencjalnych, nowych klientów. Inną opcją, jaka może nas interesować, jest sklep internetowy, przez który będziemy sprzedawać nasz produkt. Odpowiednio zbudowany i wypozycjonowany może być bardzo dochodową składową całkowitej sprzedaży. Przy wyborze odpowiedniej strony pomoże ustalenie, do kogo kierowana jest strona i jaki jest jej charakter. Oczywiste jest, że im bardziej skomplikowany projekt, tym więcej będzie należało włożyć pracy czy finansów w stworzenie strony

Technologia wykonania strony internetowej

Funkcjonowanie strony i jej możliwość są zależne od technologii, w jakiej ona jest wykonana. Należy się zastanowić, czy późniejsza edycja będzie potrzebna, czy nie. Jeżeli tak, to należy rozważyć jaki system zarządzania treścią (CMS) dodać do strony. Możliwości są dwie, darmowy, oparty na licencji open source CMS lub rozwiązanie dedykowane dla danej strony. Pierwsza z możliwości jest tańsza, bezpieczniejsza oraz szybsza, co przemawia za jej wyborem. Druga może jednak być dostosowana do wymagać. Jeżeli wybierzemy jednak stronę w typie wizytówki, system taki może nie być potrzebny. Częstotliwość modyfikacji jest tutaj kluczowy.

Profesjonalne agencje

Stworzenie skomplikowanej i funkcjonalnej strony internetowej wymaga jednak dużej wiedzy i doświadczenia. Wpisując frazę „strony internetowe Gdańsk” czy „strony www Gdańsk” można trafić na firmę http://www.studiogo.pl. Jest to profesjonalna agencja, która na podstawie krótkiego wywiadu przygotuje najlepszy projekt. Ich profesjonalny zespół zadba, aby rozwiązania, które zostaną wybrane, najbardziej odpowiadały postawionym wymaganiom. Dodatkowo wybór odpowiedniej agencji, która stworzy stronę www, zapewni serwis strony w ramach problemów.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
fot. Executiumfot. Altumcodefot. CottonbroRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: